Nie działa mikrofon - karta Creative Audigy LS (SBO399)

Witam…mam problem z mikrofonem… zainstalowałam nowy system i wgrałam sterowniki do karty dźwiękowej Creative Audigy LS (SBO399) Sound Card …muzykę pięknie słychać ale nie słychać jak mowie przez mikrofon…próbowałam wszystkiego i nic…gram na radiu internetowym i potrzebuje mikrofonu…próbowałam nawet na rożnych programach do grania na radiu i tez głosu nie ma …proszę o pomoc

Napisz coś więcej, nikt nie jest tu wróżką. Z Jakiego programu korzystasz, czy go konfigurowałeś i jak?

Czy mikrofon działa tobie w rozmowach na TeamSpeek’u bądź skype? Jeżeli tak, to problem leży nie w mikrofonie, ale w konfiguracji programu do stremingu radia.

ps. Może przypadkiem masz “Wyciszony” mikrofon.

nie nie działa mi na skype również a sam mikrofon działa mi na innym komputerze

Bardzo proszę unikać cytowania całości wypowiedzi przedmówcy. Cytowania takie powodują, że posty tracą na czytelności.

haneczka64 , wielkie litery w internecie oznaczają krzyk. Zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdź, czy nie masz wyciszonego mikrofonu na tym komputerze na którym pracujesz, skoro mikrofon działa na innych komputerach to jest sprawny. Możesz też sprawdzić, czy podpoiłeś go do dobrego złącza, tu też może leżeć przyczyna. Najpierw sprawdź czy dobrze skonfigurowałeś wszystko, ale nadal mało podajesz do wiadomości, więc ciężko jest powiedzieć co się dzieje.

Powiedz jaki masz system, jakiego programu używasz, do których wejść podłączałeś mikrofon.

system windows xp , podpięłam go dobrze do komputera i próbowałam też inaczej podpinać ale jest tak samo,mikrofonu nie mam wyciszonego,jak otworze tablice (regulacje głośności) to w opcjach w odtwarzaniu nie mam sterowników (nie można zaznaczyc) w nagrywaniu są i są zaznaczone

haneczka64 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

A jakiego programu do strimingu używasz ? Czy tam też ustawiłaś regulację głośności mikrofonu? W programach, które służą do strimingu dźwięku, jest specjalna funkcja wyciszania (wycisza muzykę, włącza mikrofon). Pytałem się o nazwę programu/programów z jakich korzystasz, nie podałaś ich to ciężko będzie pomóc. -Po macku, niestety nikt z nas tu nie pomoże.

Napisz nam po kolei:

Z jakiego/jakich programów bądź wtyczek do strimingu korzystasz.

Czy mikrofon nie ma funkcji wyciszania, nie które mikrofony mają “autonomiczną” funkcje wyciszania się. (może przez pomyłkę kliknęłaś ją.)

Czy masz aktualne sterowniki do karty dźwiękowej.

Czy próbowałaś podłączyć mikrofon i sprawdzić go na zintegrowanej karcie dźwiękowej ?

Przyczyn może być kilka a jak wchodziłaś w regulację głośności, to wchodziłaś w sterowniki awansowane ? (Opcje > sterowniki zaawansowane )?

teraz mam SHOUTcast przy winampie,korzystam z tego już od kilku lat i znam ustawienia co do konfiguracji, sterowniki mam ze strony Creative pościągane wiec myślę ,że są dobre, jak otwieram te tablice na głośniki na pasku zadań to to na jednej w opcjach jest zaznaczony sterownik a na drugiej tablicy nie ma zaznaczonego i nie można zaznaczyć, a co do karty dziadkowej zintegrowanej to nie wiem jaka jest bo jej nie widzę w systemie,sprawdzałam programem Everest i nie pokazuje mi jaka jest zintegrowana

Dodane 18.08.2013 (N) 12:55

miało być karty dźwiękowej *

Hej,

W czasie instalacji sterowników Creative’a najczęściej dodawane jest też dodatkowe oprogramowanie, które rezyduje w tray’u systemowym - z jego poziomu możemy wybrać źródło nagrywania (Creative Surround Mixer) czy konfigurację głośników. Jeśli masz zainstalowane takie dodatki, to spróbuj w nich wymusić wykrycie mikrofonu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mógłbyś napisać jak się wymusza wykrycie mikrofonu? będę bardzo wdzięczna :slight_smile:

Prosiłem Cię już raz, ale powtórzę. Bardzo proszę unikać cytowania całości wypowiedzi przedmówcy. Cytowania takie powodują, że posty tracą na czytelności.

Hej,

Może trochę nie tak to napisałem. Generalnie chodzi o monitorowanie wejść sygnałowych. Najczęściej opcja taka jest w aplecie Panelu sterowania o nazwie Creative Device Control. Pytanie tylko, czy taki aplet masz i czy zainstalowane jest to dodatkowe oprogramowanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

własnie już mi działa . przypomniałam sobie ze kiedyś miałam taka kartę dźwiękową i że mikrofon nie był podłączony wcale pod różowe gniazdo,wcześniej sprawdzałam pod inne ale nie pod czarne gniazdo,wczoraj sprawdziłam jeszcze to i działa z czego się ciesze,bo mogę nareszcie grac sobie na radiu i słychać mnie jak mowie i czasami fałszuję :wink: