Nie działa mikrofon w laptopie!

Laptop HP PAVILION DV6700,WIN 7 64bit.

Lapek używany,darowany mojemu synowi. Był już wgrany windows i wszystko działało.Ponieważ zacinały się niektóre klawisze na klawiaturze oddaliśmy laptopa do naprawy.Po odebraniu postanowiłam postawić win od nowa i nie działa mi mikrofon np na skype.

Nie bardzo wiem jaką mam kartę dźwiękową,bo wszędzie jest tylko napisane URZĄDZENIE ZGODNE ZE STANDARDEM HD.

W opcjach audio na skype przy mikrofonie pisze BRAK. Jak kliknę ppm na ikonkę głośności i wybieram urządzenia do odtwarzania,potem nagrywanie pisze mikrofon nie podłączony.Wiem,że może brakować odpowiedniego sterownika tylko jakiego?ze strony HP stery nie pomagają,zresztą nie ma ich na win7.

Czy ewentualnie podczas naprawy mogli takowy mikrofon odłączyć i go nie podłączyć?w lapku była wymieniana klawiatura oraz był czyszczony z kurzu.

Serwis, w którym serwisują takie notebooki jak Twój wszystko jest możliwe:)

Natomiast co do samego mikrofonu: kartę dźwiękową sprawdzisz sobie programem PC Wizzard lub Everest. Zobacz jak reaguje na nagrywanie dźwięku rejestrator systemowy.

W Evereście też jest napisane przy karcie dźwiękowej URZĄDZENIE ZGODNE ZE STANDARDEM HD.