Nie działa mikrofon ze słuchawek, tylko wbudowany w laptop

Witam mam problem z mikrofonem w moim laptopie. Na początku powiem że mam 1 wejście analogowe, sterowniki karty dźwiękowej to Realtek HD Audio, oprogramowanie Win 8. A więc tak, ostatnio kupiłem słuchawki z mikrofonem. Do tej pory korzystałem z mikrofonu który jest wbudowany w laptopie. W tych słuchawkach mam 2 kable które mogę podłączyć - od słuchawek i mikrofonu. Gdy podłączam słuchawki mam takie okienko : [screen 1]. Gdy już wybiorę że chcę mieć podłączone słuchawki to jest okej wszystko słychać ( w tym menu realteka mogę wybrać tylko 1 opcję czyli że podłączam słuchawki albo mikrofon ). Po prawej widać ile mam wejść mini-jack jak widać mam tylko 1. Byłem w sklepie komputerowym i tam mi powiedzieli żebym kupił tam tak jaby “przedłużacz” że mam 2 wejścia mini-jack na słuchawki i na mikrofon które na koniec złączają się w 1 jacka którego mogę włożyć do laptopa. Kupiłem to, po przyjściu do domu od razu podłączyłem te słuchawki do tego “przedłużacza” i podłączyłem go do komputera. Niestety nadal nie mogę wybrać mikrofonu ze słuchawek, tylko z laptopa. Wie ktoś jak zrobić tak żeby Windows wczytywał mi mikrofon ten ze słuchawek a nie ten z laptopa?

pomoc_2.thumb.png.e013c8143636495574f0e3

Hools , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.