Nie działa mysz ani klawiatura po załadowaniu systemu

Witam. Uruchomiłam komputer kilka dni temu i zauważyłam, że jak tylko zaczyna się ładować windows xp klawiatura i mysz nie działają. Logitech G9 to moja mysz, a klawiatura to Razer Lycosa. Co mnie dziwi to to, że zanim pojawi się okno windowsa klawiatura działa, w biosie mogę przestawiać, co zechcę. Próbowałam odzyskać system za pomocą konsoli odzyskiwania, ale to nic nie dało, nie mogę kliknąć na nic po załadowaniu się systemu. Próbowałam również zrobić instalację naprawczą windowsa z płyty CD ale i to nic nie dało, ponieważ w trakcie instalacji było wymagane kliknięcie(a mi mysz nie działa nawet wtedy). W trybie awaryjnym również nie działa mysz ani klawiatura. W BIOSIE włączyłam opcję SUPOORT USB LEGACY i też nic to nie dało.

Proszę o pomoc

Sprawdź czy usb na pewno dobrze siedzi w gnieździe.

no ale na początku(do załadowania się windowsa) działa klawiatura chociażby do pisania komend w kosoli odzyskiwania.

Postaraj się przeskanować kompa (może po przez pendrive’a (wiem że na Cruzer’że się da). Możesz mieć wira (ja tak kiedyś miałem - w moim przypadku format dał oczekiwane rezultaty).

Ale jak mam przeskanować kompa skoro nie mogę wejść do systemu nawet w trybie awaryjnym? Miałeś kiedyś tak samo, że klawiatura i mysz nie działały przy załadowaniu systemu dopiero, a przedtem wszystko ok?

dokładnie (skanowanie jest możliwe z pendrive który jest odpowiednio skonfigurowany i ma taką możliwość - np musisz mieć w posiadaniu urządzenie typu SanDisk Cruzer Contour). Lub odpowiednio zmodifikowany inny pendrive (ale nie wiem jak i czy to działa).

Alternatywa jest taka. Uruchom LiveCD np. Ububtu.

Sprawdź, czy urządzenia działają prawidłowo, spróbuj przeskanować kompa online. W razie czego możesz przy pomocy LiveCD przenieść ważne rzeczy z partycji systemowej i zrobić formata. Szczerze, ja nie widzę inneych perspektyw.

Jak mam uruchomić LiveCD? Nie mam zielonego pojęcia o tym. Bo ja nie mogę wejść do systemu nawet w trybie awaryjnym. Z netu w tej chwili korzystam z innego kompa. Zależy mi na kilku dokumentach z folderu moje dokumenty, ale jesli nie da rady ich odzyskac, to zrobie format jesli tylko klawiatura i mysz maja dzialac w systemie windows.

LiveCD - jest to dystrybucja Linuxa, którą uruchomisz bez instalacji. Wkładasz płytkę, uruchamiasz kompa i boot’ujesz płytkę. Dajesz uruchom bez wprowadzania zmian. Taką wersję możesz ściągnąć bezpłatnie i legalnie nagrać na płytkę lub pendrive.

Na kingston traveller 8 GB też?

tak

I od wirusa i mysz i klawa moze nie dzialac w systemie? A wczesniej klawiatura dziala zanim windows sie zaladuje

Może wirus uruchamiać się wraz z bootowaniem systemu. Sprawdź wszystko co opisałem wyżej, później pisz o jakiś problemach gdyby to wszystko nie pomogło…

Dzięki za pomoc. Ubuntu mi pomogło i format naprawił wszystko. Ważne dokumenty skopiowane:-). Jeszcze raz dzięki