Nie dziala nagrywarka lightscribe - samsung SH-S223L

witam

mam problem z ktorym walcze juz mniej wiecej 7 godzin i nie potrafie sobie z nim poradzic w zaden sposob.

najprosciej mowiac moja nagrywarka lightscribe poprostu nie dziala.

tak wiec po kolei:

  • nagrywarka samsung SH-S223L

  • procesor ATHLON II, RAM DDR3 2GB, plyta glowna AsRock N68C-S UCC

  • oczywiscie mam odpowiednie plyty i wsadzam je w dobra strone

  • sciagnalem wszystkie mozliwe sterowniki do nagrywarki: SB01, SB02, SB03, SB04 - zaden nie pomogl

  • mam najowsze oprogramowanie ze strony lightscribe: LS_Update_1.18.24.1_

  • sciagnalem najnowsze LsDiagnosticUtility_1.18.24.1: po uruchomieniu wyglada ze wszystko jest dobrze. screen ponizej:

diagnostic_1249.jpg

  • sciagnalem najnowszy LightScribe Simple Labeler 1.18.15.1 - nie dziala

simple_1326.jpg

  • sciagnalem najnowszy LightScribeTemplateLabeler 1.18.24.1 - nie dziala

template_7379.jpg

-nero 7 - nie dziala, nero 6 - nie dziala

nero7_6989.jpg

  • na jednym screenie widac komunikat ktory mowi o bledzie biblitek visual c++. sciagnalem “Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package” oraz “Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package” - oczywiscie nic nie pomoglo

  • przeczytalem gdzies ze na problemy z visual c++ pomaga czysczenie rejestru - nie pomoglo

  • przeczytalem zeby zainstalowac nowe sterowniki do plyty glownej - nie pomoglo

  • zainstalowalem najnowszego SP3 - nie pomoglo

  • nagrywarka dziala, plyty odczytuje bez zadnego problemu, nagrywa tak samo bezblednie, ale NIE DRUKUJE. raz sie zdarzylo ze wydrukowala 10 kropek na plycie po czym wyskoczyl blad i wszystko sie wylaczylo jak zawsze

skonczyly mi sie juz wszelkie pomysly. w necie tez nic wiecej nie znalalem

POMOCY! !!

:slight_smile:

Dodane 12.08.2011 (Pt) 0:09

naprawde za wszystko bede bardzo wdzieczny bo juz kompletnie skonczyly mi sie pomysly

  • zainstalowalem wlasnie “.NET Framework 4.0”

niestety nadal to samo

  • zainstalowalem tez najnowszego biosa

niestety tez nie pomoglo

:frowning: