Nie działa Nvidia GTS 250

(raterro) #1

Jak w temacie, karta jest podłączona, bios najnowszy, i zasilanie dodatkowe, z tym, że zamiast dwóch 6 pin jest jeden, wiatraki drą jak głupie, ale nie ma obrazu i siedzę na zintegrowanej. GPU-Z nic nie wykrywa, menedżer urządzeń także. Nie wydaje na pewno sygnałów dźwiękowych, bo ktoś odlutował buzzer (jest, ale wisi na jednej nóżce).

To może podłącz drugie i sprawdź.

(raterro) #3

Tylko, że nie mam, musiałbym zrobić z kostki 20 pin starego zasilacza, ale nie mam wolnych molexów.  :frowning:

(ADR1991) #4

To jakiej porady od nas oczekujesz?

Sprawdź kartę w innym komputerze, ale takim gdzie będziesz miał możliwość podłączenia dwóch złącz zasilania na karcie. Jak zadziała, znaczy że karta dobra, a Ciebie czeka wymiana zasilacza lub kupno przejściówki.

(raterro) #6

Tylko wszystkie osoby jakie znam w okolicy, to mają laptopy.Można jakoś inaczej ją sprawdzić?

(kp1971) #7

Mam samochód ale nie wlałem paliwa bo nie mam. Nie jedzie, co zrobić ?

(mrFreeze) #8

Byle jaki serwis komputerowy poproś o sprawdzenie podzespołu myślę, że za 20zł Ci to zrobią od ręki. Oczywiście najpierw zapytaj za ile i czy dałoby radę na miejscu.

(raterro) #9

To chyba kupię nowy zasilacz, Dziękuję za pomoc :smiley:

(raterro) #10

Witam z powrotem. Kupiłem nowy zasilacz (SilientiumPC Vero L1 500W 80PLUS Standard) obydwa zasilania dodatkowe podpięte, a karta dalej piszczy jak najęta. Resetowałem BIOS baterią, tak, że przy włączeniu pokazało mi się, czy załadować standardowe ustawienia. Wychodzi, że karta uszkodzona, czy co? Może wina zintegrowanej?

(rgabrysiak) #11

Skoro po wymianie zasilacza i poprawnym podłączeniu karty nadal ona nie działa to wszystko wskazuje na to, że to ona jest źródłem problemów. Sprawdź ją w innym komputerze bądź serwisie, a będziesz miał 100% pewność.

(raterro) #12

Ma ktoś może jakieś pomysły?

(Cahir09) #13

Trzy razy było mówione, żebyś poszedł do jakiegoś serwisu w celu przetestowania karty…

(raterro) #14

tyle wiem, ale może ktoś ma jakieś pomysły oprócz tego :wink:

Wróżka?

(raterro) #16

Jakby się okazało, że uszkodzona, to dostanę coś za nią na olx/allegro? Z tego co wiem to wersja z 1 GB pamięci i mało spotykanym chłodzeniem Nvidii. twintech-geforce-gts-250-01.jpg

jeszcze jedno. Jak jest wpięta, to od strony wyjść jest ze 2-3 mm wyżej niż z “dupy” strony. Spróbuję odkręcić maskownicę i wpiąć do końca, może to o  to chodzi.

Nic to nie dało,. Zakleiłem głośniczek, żeby tak nie piszczał, i próbowałem czy jest obraz na którymś z wyjść. Nawet po wyłączeniu w BIOS’ie zintegrowanej grafiki, nic nie widać. Komputer nie widzi jej (próbowałem na obrazie z integry). Czytając tematu innych zazwyczaj nie załączają się wentylatory, albo po chwili się wyłączają. A ona musi działać, bo PCB w miejscu procesora się troszeczkę nagrzewa

(rgabrysiak) #17

Jak trafisz na, przepraszam za wyrażenie, jelenia chętnego zapłacić za uszkodzony podzespół to tak.

Nic nie musi, fakt, że karta się nagrzewa nie musi świadczyć o jej prawidłowym działaniu. Chcesz dalej zaklinać rzeczywistość i czekać na cud, droga wolna. Tylko proszę nie twórz kolejnych postów w stylu “Ma ktoś może jakieś pomysły?” skoro nie masz zamiaru zastosować się do tych najprostszych. 

(raterro) #18

Na razie próbuję samemu rozwiązać, ale skoro nie, to sprawdzę w serwisie jak będeę w miescie