Nie działa systemowe usypianie

Witam.

Problem jest następujący. Mój komputer jest tak chętny do pracy, że za nic w świecie nie chce samoczynnie przejść w stan uśpienia.

Usypianie z przycisku klawiatury czy np. Kalendarza XP działa. Problem jest jedynie z usypianiem ustawianym w schematach zasilania.

Bez różnicy jaki schemat i jakie opcje w BIOSie (S1, S3, S1&S3), po prostu nic się nie dzieje. Właściwie to nic, z wyjątkiem wyłączania monitora, nie działa (m.in. wyłączanie dysku).

Ma ktoś na to jakiś patent?

Spróbuj w menedżerze urządzeń dla k.sieciowej ,myszki ,klawiatury odznaczyć w właściwościach > zarządzanie energią - Zezwalanie na wznawianie pracy komputera.

Nadal nic.

OT Gratuluję posiadania “Komodora”. Sam mam takie cudo ^^

wesolek87 , Komodor zmiata wszystkie I7 i 5970 :lol:

Takie problemy często powodują urządzenia które nie są zgodne ogólnie z ACPI a przez to z wstrzymywaniem ,nie pozwalają na ten stan bo one chcą cały czas pracować ,może to również być modem usb .Przepatrz urządzenia typu modem ,k.telewizyjna itd ,i po odznaczaj to samo co wyżej.

Tuner nawet wymontowałem, a wszystko co dało się powyłączać wyłączyłem.

Najbardziej dziwi mnie fakt, że usypianie działa z przycisku klawiatury, a przecież też nie powinno jeśli coś blokuje.

Tak jakby w ogóle system nie zwracał uwagi na to co wybiorę… To samo jest z dyskiem.

Da się to zrobić jakąś magiczną formułką w CMD? Może tak posłucha.

Faktycznie dziwne to .Przestawiałeś coś w planie zasilania ,oraz z którego korzystasz ? Jak przestawiałeś to może spróbuj zresetować ustawienia tego z którego korzystasz do domyślnych :?:

Korzystam z “oszczędzania energii”, ponieważ tylko w tym planie działa AMD Cool & Quiet.

Resetowanie planu nie pomaga. Opcje wybierałem różne różniste. Od tych najoszczędniejszych do tych najbardziej prądożernych.

A może zamiast polecenia lepsze byłoby pogrzebanie w rejestrze? Na pewno jest jakiś wpis za to odpowiedzialny…