Nie działa USB na płycie głównej

Witam, mam następujący problem. Nie działa mi USB z obudowy podłączone na płycie głównej. Sterowniki wszystkie zainstalowane, zresztą te z tyłu obudowy działa bez zarzutu. Nie wchodzi w rachubę złe podłączenie pinów jest wtyczka w całości. W biosie szukałem, ale nic nie znalazłem, może źle szukam. Doradźcie co robić.

Dzięki.

Fakt, że wtyczka jest w całości, nie oznacza właściwe podłączonych pinów w każdym przypadku.

Zweryfikuj to dokładnie z dokumentacją płyty głównej. Zdarza się (wcale nie rzadko), że piny wtyczki od złącz obudowy mają inną kolejność, niż piny na płycie głównej.

Ponadto, w wielu tanich obudowach (poniżej 200,- zł), przewody są cienkie w postaci zbyt luźnego splotu, lub co gorsze fragmentu tasiemki z równoległymi przewodami zamiast skrętki. Wówczas USB niby działą, ale są problemy, szczególnie w przypadku USB 2.0 High Speed.

W takiej sytuacji pozostaje kupienie gotowego “śledzia” z portami USB i wyprowadzenie ich na front przedłużaczami albo samodzielna wymiana tych kiepskich kabelków na dobrą skrętkę.

No, dzięki. Uzupełniam informacje. W drugim komputerze właśnie próbowałem założyć śledzia z USB i też nie działa, jest to inna obudowa, inna płyta, nie wiem co źle robię. Jeżeli to złe oznakowanie na płycie to kaput, dokumentacji nie posiadam. Niestety płyta należy do tego dolnego przedziału cenowego. Ale dzięki.

Dokumentację można pobrać ze strony producenta.

Model płyty oraz rev. nr są na płycie więc powinieneś dokopać się bez problemu.

To jest jakieś wyjście, już biorę sie do roboty. Tylko to dwie różne obudowy, różnych producentów. Dlatego myślę, że tu nie leży problem, ale oczywiście mogę się mylić, muszę poszukać tej dokumentacji.

Możesz podać model płyty głównej oraz jej pochodzenie i wiek?

No, niestety w tej chwili nie. :frowning: Jak będę miał te dane odezwie się. Dzięki

Znalazłem, ale tylko tak “na wygląd” , podaję linka. ( tam w instrukcji piszą, że na froncie nie ma USB, jest z boku, razem z audio )

http://www.tracer.eu/Products.aspx?Grou … enuID=705&

Z reguły tak to wygląda i nie ma cudów więc podłącz piny według oznaczeń na kablu i tego obrazka

cpx108_2p3.gif

1--------2

VCC - VCC

Data0- - Data1-

Data0+ - Data1+

Gnd - Gnd

Key - Over Current

9-------10

A gdzie podłączasz tego śledzia ? Pod jakie piny na mobo co koło nich pisze ??

USB 1 lub USB 2

To napisz jakie masz mobo powinno pisać na płycie, albo spr. Everestem. A może po prostu ze śledziem jest coś nie tak.

Sorry, nie jestem tak “oblatany”, co to mobo. Śledzia postaram sie sprawdzić w drugim komputerze.

mobo=motherboard=płyta główna

Sprawdziłem, everestem . Moja płyta to MSI K7N2 Delta-IL (MS-6729)

Podłączam śledzia na USB 1 na płycie i nic, urządzenie usb jest dopiero widoczne przez komputer jak podłącze do tylnego gniazdka. Kolory kabelków na wtyczce śledzia są takie jak na obrazku wyżej.

:frowning: :frowning: :frowning:

Czy nikt nie jest mi w stanie udzielić pomocy ?

Pomocy !!

TO musi BYC wina śledzia

na śledzi nie jest nic niepokojącego jakas spalenizna czy coś???

spróbuj wymienic Śledzia

Opcja Edytuj post zablokowana ??