Nie działa USB

(Spinio09) #1

Witam informatyków. Mam problem: zepsuła mi się karta i dałem kompa do naprawy. Wymienili mi kartę i od tego czasu nie działa mi USB :-/ jedyne co działa przez USB to neostrada i to w obojętnie jakim wejściu... nie wykrywa żadnego innego sprzętu, żadnych pendrajwów ani aparatów... Instalowałem sterowniki do płyty głównej i na nic. Gdybym miał możliwość to bym pojechał do serwisu ale nie mam czasu. Mój sprzęt: ASRock K7NF2-RAID, xp sp3, athlon 1800+ i tyle chyba wystarczy...

(Berialsowa123) #2

Zakładam, że żadnego softu w serwisie nie instalowali? Mojemu koledze przestało działać USB w komputerze kiedyś po zainstalowaniu jakiegoś programu - usunął i usb zaczęło działać jak ręką odjął ;D

A teraz tak bardziej poważnie, mam trzy pomysły, zaczynając od najlżejszego, skoro sterowniki od płyty głównej zainstalowałeś.

1. Podłącz jakieś urządzenie (pendrive np) pod usb i następnie klikaj: Panel sterowania -> System -> Menadżer urządzeń -> ppm na nazwie komputera (pierwsze u góry) -> lpm na skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.

2. Wyszukaj i usuń w rejestrze klucze o nazwach lowerfilters i upperfilters

3. Wejdź w menadżer urządzeń i usuń wszystkie kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej - to system powinien (tak mi się przynajmniej wydaję, nie mam pod ręką kompa z xp i nie sprawdzę tego) je zainstalować od nowa przy ponownym uruchomieniu albo przy ponownym wgraniu sterów od płyty głównej. I może wtedy oświeci USB :slight_smile: - ale przed tym krokiem poczekaj na wypowiedzi innych informatyków;)

(Spinio09) #3

3 kroku nie robiłem a pierwsze dwa nie dały efektu :frowning:

-- Dodane 08.06.2009 (Pn) 22:57 --

Pomoże ktoś ?

-- Dodane 09.06.2009 (Wt) 16:08 --

Proszę !