Nie dziala WiFi

(vann_) #1

Witam,

mam Win7 Starter i problem z WiFi. Za kazdym razem, gdy chce polaczyc sie z Internetem musze wpisywac haslo, choc go nie znam, bo jest to np. lotnisko, centrum miasta itd. W domu takze wystepuje ten problem, nawet jak wpisuje haslo podane pod modemem to wyskakuje mi blad zlego hasla. Poprosze o pomoc :slight_smile:

(dark__jedi) #2

Czy czasem nie logujesz się do zabezpieczonych sieci?

Jaki masz internet?

Skąd masz wifi w domu? (router?)

Musisz trochę więcej napisać.

(vann_) #3

to zdarza sie wszedzie.

w domu mam lifeboxa, przez kabel normalnie net chodzi a na wifi nie chce. wpisuje haslo spod liveboxa i nic.

w miescie, na lotnisku tez zawsze zada podania hasla. nigdy jeszcze nie uzywalam wifi, bo nie laczy.

jedynie na uczelni jest polaczenie, ale panowie z dzialu IT wydrukowali ulotki jak nalezy ustanowic polaczenie.

(dark__jedi) #4

Nie kojarzę dokładnie, ale czy masz zaznaczone opcje np. automatycznego logowania do znalezionej sieci. Co prawda wydaje mi się, że ta opcja jest standardowo zaznaczona.

Jak logujesz się do sieci? Najpierw wyszukujesz swoją sieć, którą ustaliłeś Liveboxem - np. nazwę sieci?

(vann_) #5

wybieram jakakolwiek siec, ktora pojawia mi sie w bezprzewodowych i lacze. nic z tego. pojawia sie zawsze prosba o haslo. nawet gdy wpisuje dobre haslo to nie laczy.

a z liveboxem lacze sie przez kabel - inaczej nie idzie.

(dark__jedi) #6

Czy to są twoje sieci?

Zazwyczaj wszystkie sieci w okolicy są na bazie hasła.

Zadałem ci wcześniej pytanie, czy stworzyłeś swoją sieć na tym Liveboxie w opcjach sieci bezprzewodowych?

(vann_) #7

nie wiem, nie znam sie az tak :slight_smile:

dodam tylko, ze na Vista wszystko normalnie sie laczy, tylko z Win7 mam problemy..

(dark__jedi) #8

A na Viscie internet chodzi bezprzewodowo? To jest inny komputer czy poprzedni system?

Ewentualnie uprzedzę twoją odpowiedź i spytam jeszcze raz. Czy tworzyłeś sieć wifi na Liveboxie?

(fiesta) #9

vann_ , Proszę o konkretne zatytułowanie wątku, oraz dostosowanie posta do wymogów zawartych w temacie:

viewtopic.php?f=16&t=394978

Zignorowanie prośby topic :arrow: Śmietnik.

(Qba Lukaszczyk) #10

Z tego co ja zrozumiałem, to wygląda na to, że łączysz się z sieciami zabezpieczonymi, a nie znasz hasła :stuck_out_tongue: