Nie działa wyjście VGA w laptopie mimo reinstalacji sterów

Witam Serdecznie

Posiadam Laptop HP Pavilion dv5-1205ew Windows 7 32-bity z grafiką ATI Mobility Radeon HD 34500

Jakiś czas temu przestało działać wyjście VGA. Monitor wykrywa że jest podłączony do komputera ponieważ znika z niego komunikat “podłącz kabel sygnałowy” z czego wnioskuje że jakiś sygnał na wyjściu jest. Monitor 100% sprawny ponieważ na innych sprzętach działa, w tym na identycznym modelu laptopa. Przeinstalowywałem sterowniki od grafiki i biosu ale nic to nie dało. Dodatkowo mimo reinstalacji oprogramowania od grafiki nie działa oprogramowanie AMD VISION Engine Control Center.

Pomoże ktoś?

podłącz monitor i wciśnij Fn + F4 (albo F5, lub kolejne) nie widzę, Twojej klawiatury i nie potrafię powiedzieć, który z klawiszy funkcyjnych przełącza monitory.

Cześć

Spróbuj wciśnąć kombinację klawiszy Win + P i wybierz jak ma być wyświetalny obraz (na jednym monitorze, na dwóch etc.)

Zapomniałem napisać ze zmiana ustawień wielu monitorów nic nie daje. Zarówno poprzez właściwości ekranu jak i skróty klawiszowe. Generalnie ekrany się ustawiają zgodnie z ustawionym trybem, tyle że obraz na monitorze zewnętrznym zawsze jest czarny, a monitor laptopa gdy ma się wygasić zgodnie z ustawionym trybem to się wygasza, tyle że na monitorze zewnętrznym nic się nie pojawia.