Nie działa YouTube html5 w Operze 19


(michałł) #1

Witam. Zainstalowałem na świeżo operę. O ile z flashem nie ma żadnych problemów, tak odtwarzacz YouTube w wersji html5 jakoś nie chce działać. Zamiast filmiku widzę ciągle obracające się kółko ładowania i filmik nie chce się uruchomić.

Czy ktoś ma podobne problemy z tą przeglądarką? W innych jest ok.

Da się jakoś rozwiązać ten problem?


(Bogdan_G) #2

Jaki odtwarzacz YouTube w wersji html5 jakoś nie chce działać?


(Akindu) #3

Musisz włączyć w przeglądarce odtwarzacz HTML5 http://www.youtube.com/html5?hl=pl&gl=PL


(michałł) #4

Chyba mnie nie rozumiecie. Przecież domyślnie na YT odtwarzacz raz uruchamia się we flash a raz w html5, ,zależy od filmiku. We flashu wszystko działa ok, jednak przy odtwarzaczu html5 filmiki się ładują ale nie uruchamiają. To chyba jakiś bug w Operze.

Dlatego chciałem zapytać czy wiecie coś na temat problemów opery z YT i ewentualnie jak rozwiązać ten problem?


(Bogdan_G) #5

Wszystko z YouTube odtwarza się we flashu. YouTube tak ma, albo nie wie, że u mnie może być domyślnie różnie, ale nie jest. Chciałem,żeby odtwarzało w html5, to zainstalowałem wtyczkę. Jest jakieś inne YouTube?

Mam dobrze poustawiane przeglądarki i wtyczki do nich. Jeśli są problemy z przeglądarkami, to możną je resetować, resetować ustawienia, jak i przeinstalowywać wtyczki. Na początek proponuję smplayer, który ma wyszukiwarkę YouTube, jest nieduży i ma swoje kodeki. Pierwsza klasa odtwarza wszystko z YT.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://smplayer.sourceforge.net/&prev=/search%3Fq%3Dsmplayer%26safe%3Doff