Nie działają niektóre kalwisze funkcyjne Toshiba p855-33c

piszę z nadzieją, że jakaś dobra dusza będzie umiała pomóc rozwiązać mój problem :slight_smile:

Mam ustawioną klawiaturę w tryb klawiszy funkcyjnych - nie muszę naciskać [Fn]. Dzisiaj zauważyłam, że nie działają mi niektóre klawisze funkcyjne m. in. wyłączenia/włączenia podświetlania klawiatury, włączenia/wyłączenia touchpada [F5], wyłączenia/włączenia dźwięku [F11], jednak użycie ich w standardowym wydaniu działa - F5 odświeża stronę, F11 tryb pełnoekranowy. Przełączenie klawiatury w tryb standardowych klawiszy F1-F12 nic nie daje, po wciśnięciu Fn i odpowiedniego klawisza nic się nie dzieje. Inne klawisze funkcyjne działają normalnie (zmiana jasności ekranu - odpowiednio pod [F2] i [F3], zmiana głośności [F9] i [F10], pauzowanie/wznawianie utworu, poprzedni/następny utwór itp.). Nie jestem w stanie stwierdzić od kiedy nie działają - na pewno kilka dni temu po włączeniu lapka ze stanu uśpienia samoistnie wyłączył mi się touchpad, zaświecił się wskaźnik wyłączenia na płytce dotykowej i nie chciał się włączyć po naciśnięciu klawisza funkcyjnego. Po ponownym uruchomieniu laptopa touchpad działał, ale nie sprawdzałam już klawisza funkcyjnego.

Próbowałam znaleźć rozwiązanie problemu na forach, ale niestety dla mojego laptopa nie ma możliwości pobrania sterownika value added package, który pomagał większości użytkowników innych modeli Toshiby. Próbowałam natomiast wgrać od nowa sterownik toshiba function key, ale nic to nie dało. Czy to jest wina jakiegoś innego sterownika albo np. jakiś program blokuje te klawisze? Dodam, że ok. 3 tyg. temu aktualizowałam windowsa 8 do 8.1.