Nie działają nowe sterowniki realtek hd audio

(Marcinperkowski1994) #1

Cześć, mam problem z kartą dźwiękową. Mam Windows 8.1 64-bit, kartę realtek hd audio (chyba nie tak się mówi). Nie formatowałem komputera, po prostu z dnia na dzień sterowniki do karty dźwiękowej się "popsuły". Próbowałem już takich rzeczy jak: odinstalowanie starych sterowników, zainstalowanie nowych, włączenie i wyłączenie sterowników karty, ponowne uruchamianie pomiędzy, używanie CCleanera, niestety nadal nie działa. Wszystkie gry i aplikacje działają, tylko nie ma żadnych dźwięków nawet systemowych. Ważną informacją jest też to, że nowe sterowniki są w menedżerze urządzeń przyporządkowane do innych urządzeń, a nie do kontrolerów gier i audio.  Proszę o pomoc.

(XMan) #2

Zainstaluj CPU-Z

Dodatkowo wrzuć screeny z:

1. Programy i funkcje (wszystko).

(Marcinperkowski1994) #3

Niestety tak jak napisałem wcześniej nie mam żadnych kontrolerów dźwięku wideo i gier. Nowe sterowniki są przyporządkowane do innych urządzeń. Pewnie wyjdę na laika, ale screeny są zbyt duże, żeby udostępnić je w tym poście. Jak inaczej mogę je pokazać?

(rgabrysiak) #4

Wrzuć zdjęcia na dowolny hosting do zdjęć, ewentualnie do forumowej galerii, a w treści postu podaj sam link do nich.

(XMan) #5

Jeżeli to jest laptop to instaluj sterowniki ze strony producenta.

(Marcinperkowski1994) #6

Wielkie dzięki XMan za pomoc, naprawdę zasługujesz na miano superbohatera. Jednak tym razem muszę oddać laptop do formatu ze względu na obecność trojana na moim laptopie. Trzymaj się i życzę powodzenia w dalszym zyciu.

(XMan) #7

Może format jest niepotrzebny i wystarczy tylko w celu usunięcia infekcji:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/471355/1?source_topic_id=507542