Nie działają nowe sterowniki realtek hd audio

Cześć, mam problem z kartą dźwiękową. Mam Windows 8.1 64-bit, kartę realtek hd audio (chyba nie tak się mówi). Nie formatowałem komputera, po prostu z dnia na dzień sterowniki do karty dźwiękowej się “popsuły”. Próbowałem już takich rzeczy jak: odinstalowanie starych sterowników, zainstalowanie nowych, włączenie i wyłączenie sterowników karty, ponowne uruchamianie pomiędzy, używanie CCleanera, niestety nadal nie działa. Wszystkie gry i aplikacje działają, tylko nie ma żadnych dźwięków nawet systemowych. Ważną informacją jest też to, że nowe sterowniki są w menedżerze urządzeń przyporządkowane do innych urządzeń, a nie do kontrolerów gier i audio.  Proszę o pomoc.

Zainstaluj CPU-Z

Dodatkowo wrzuć screeny z:

  1. Programy i funkcje (wszystko).

Niestety tak jak napisałem wcześniej nie mam żadnych kontrolerów dźwięku wideo i gier. Nowe sterowniki są przyporządkowane do innych urządzeń. Pewnie wyjdę na laika, ale screeny są zbyt duże, żeby udostępnić je w tym poście. Jak inaczej mogę je pokazać?

 

Wrzuć zdjęcia na dowolny hosting do zdjęć, ewentualnie do forumowej galerii, a w treści postu podaj sam link do nich.

Jeżeli to jest laptop to instaluj sterowniki ze strony producenta.

Wielkie dzięki XMan za pomoc, naprawdę zasługujesz na miano superbohatera. Jednak tym razem muszę oddać laptop do formatu ze względu na obecność trojana na moim laptopie. Trzymaj się i życzę powodzenia w dalszym zyciu.

Może format jest niepotrzebny i wystarczy tylko w celu usunięcia infekcji:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/471355/1?source_topic_id=507542