Nie działają polecenia z menu kontekstowego na plikach EXE

Wszystko było jeszcze wczoraj OK. Natomiast dzisiaj przestało mi działać menu kontekstowe chociażby WinRAR, polecenie ‘szukaj wirusów’ Kaspra itp. Kliknięcie na jedno z nich w eksploratorze Windows powoduje zrestartowanie całej powłoki systemowej, a jeśli zrobię to w Total Commander program się zwiesza a po kliknięciu na niego samoistnie się wyłącza. Co się mogło stać i jak to naprawić? :frowning:

kicia88 , podaj logi z HiJacka i Combofix zgodnie ze wskazówkami z tego tematu

viewtopic.php?f=16&t=36654

Możesz też wykonać przywracanie systemu.

Pozdrawiam

HijackTis:

Zauważyłam dzisiaj jak włączałam kompa po powrocie z pracy, że brakuje pliku boot.ini na dysku C , już go przywróciłam, ale to może mieć jakiś związek z działaniem jakiegoś wirusa lub innego świństwa?

Powoli dochodzę do ładu czytając zagraniczne fora, bo podejrzewam że log z HT jest czysty? :roll:

Zauważyłam, że Total Commander / Eksplorator wysypuje się tylko przy prawym kliknięciu i działaniach na plikach *.exe.

Wczoraj instalowałam Test Drive: Unlimited. Przy uruchomieniu gry (z oryginalnego pliku exe żeby nie było) Kaspersky wyrzucił komunikat:

Oryginał to oryginał - zezwoliłam… I teraz czytam że ten właśnie plik - CmdLineExt.dll (SecuROM context menu for Explorer) powoduje ten błąd… Oryginalne oprogramowanie :evil:

Ciche podziękowania dla Panów z forum Codemasters, którzy mieli ten sam problem, z inną grą, ale jak widać plik SecuROM bałagani gdziekolwiek się pojawi :expressionless: Dla przyszłych pokoleń: :stuck_out_tongue:

  1. Otwórz notatnik i pusty dokument zapisz jako CmdLineExt.dll

  2. Znajdź wszystkie pliki o tej nazwie na dysku twardym, na pewno znajdzie się taki w C:\Windows\system32\

  3. Zamień istniejące pliki tym stworzonym w notatniku dając mu atrybut ‘tylko do odczytu’.

I po sprawie… Windows działa jak trzeba, gra na razie nie wiem, bo nie mam teraz czasu sprawdzać. Całość pozostawię bez komentarza…

Proszę jeszcze o odpowiedź w sprawie mojego loga czy wszystko jest OK.