Nie działają porty USB 3.0 i 2.0

Zamiast korzystać z różnych dziwnych wynalazków pobierz i zainstaluj sterowniki wprost ze strony producenta twojego urządzenia.

Jak to zrobić? Bo mam konto na stronie asusa w “moje produkty” laptop jest zarejestrowany, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego odnośnika do pobrania tych sterowników.

“Komputer firmy Asus” - to trochę przymało informacji. Skoro to laptop, to na spodzie na pewno znajdziesz jego model.

Model to X550DP Series

Więc - po pierwsze wejdź do BIOSu i sprawdź czy w ogóle porty USB masz włączone. Jeśli tak - to następnie wchodzisz na stronę :

https://www.asus.com/Notebooks/X550DP/HelpDesk_Download/

wybierasz swoją wersję systemu operacyjnego i pobierasz / instalujesz dostępne tam sterowniki.

Tip: możesz zacząć od pobrania ASUS Live Update Utility - być może ta aplikacja zlokalizuje brakujące sterowniki i je pobierze.

I jeszcze jedno - jeśli powyższe niczego nie przyniesie - wejdź do menadżera urządzeń, i zobacz czy przy jakimś urządzeniu nie ma wykrzyknika.

 

Driver easy ? . “Zwolnić” się z myślenia ? USB 2.0 ? Czarno “widzę” . Lepiej napisz co się stało naprawdę , bowiem nie ma skutku bez przyczyny .

Wykrzykniki mam ale nic nie daje rozwiązywanie po przez PPM bo szuka, szuka i “nie może znaleźć” 

Spróbuj tak jak pisał Veers:

-  pobierz i zainstaluj ASUS Live Update Utility (rozwiń belkę OS i wybierz swój system operacyjny) - być może ta aplikacja   zlokalizuje brakujące sterowniki i je pobierze.

  • w otwartym oknie po wyborze systemu rozwiń Utilities i pobierz pierwszy plik

http://www.asus.com/support/Download/3/588/0/2/41/

jeśli nie zadziała to:

Program nie pomógł, również wyświetlało się “no updates”. A tak to wygląda w identyfikatorach sprzętu:

 PCI\VEN_1022&DEV_7814&SUBSYS_78141022&REV_09

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps_for_Win8.1/ATKPackage/ATKPackage_Win81_64_VER100034.zip

Jeżeli po instalacji się nic nie zmieni, to znaczy że jest coś głębiej w systemie namieszane. Wtedy możesz usunąć z poziomu menadżera urządzeń wszystkie urządzenia z wykrzyknikami, uruchom komputer ponownie i zobacz czy system prawidłowo wykryje urządzenie i zainstaluje sterowniki.

Ten program już mam więc podczas próby zainstalowania wyskakuje komunikat, że jest już inna wersja tego produktu. A co do tego kasowania z poziomu menadżera urządzeń, to co w przypadku jak to po odinstalowuje i dalej nie będzie mi odczytywało ani nie pobierze żadnych aktualizacji/sterowników…?

Jaka “inna wersja” ?

Nie masz “odinstalowywać” - tylko USUNĄĆ.

A dalej … - zobaczymy.

Ale jak mam to usunąć jak w menadżerze po kliknięciu PPM na urządzenie z wykrzyknikiem nie mam opcji “usuń” tylko odinstaluj, wyłącz itd. 

Szukałem też w google ale na nic to, jestem w tych sprawach zielony więc proszę o wyrozumiałość, a chciałbym to ogarnąć bo posługiwanie się touchpadem jest bardzo niekomfortowe.