Nie działają porty usb


(Sebastianp88) #1

Witam wszystkich,

mam następujący problem. Od dnia wczorajszego - odkąd walczyłem z pendrivem na którym był komunikat dot ochrony przed zapisem - wszystkie porty usb nagle przestały mi działać. Tym samym musiałem przesiąść się na tradycyjną klawiaturę - chwała starym portom :smiley: Do rzeczy - wszystkie porty usb pod windows 7 nie działają. Pod biosem mam ustawione hasło na start komputera. Na tym etapie wszystkie porty działają a tym samym klawiatura bezprzewodowa. Niestety po załadowaniu systemu porty już nie reagują. Mogę podłączać cokolwiek i w którykolwiek 1 z 8 portów usb ale bezskutecznie. W rejestrze w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR mam ustawioną wartość wpisu na 3 - czyli zawsze włączone. W rejestrze również nie posiadam wpisu HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Dodam również że menedżer urządzeń pokazuje kilka portów z wykrzyknikami - zrzut w linku poniżej:

crsdesign.pl/SPwww/menedżer.png

Będę wdzięczny za wszelką i szybką pomoc w rozwiązaniu problemu


(Pablo_Wawa) #2

Tak na szybko - spróbuj zrobić przywracanie systemu kilka dni wstecz.


(Sebastianp88) #3

niestety nie pomogło - błąd przy przywracaniu, mogę skorzystać z innego punktu bądź skorzystać z zaawansowanej metody przywracania. Dodam że w menedzerze urządzeń te kontrolery (wszystkie) mają kod błędu 19


(Neon1992) #4

Próbowałeś odinstalować je w menedżerze urządzeń i uruchomić ponownie komputer?

Jeszcze możesz przeinstalować sterowniki od chipset’u.


(adam9870) #5

Poniżej kilka prezentuje kilka potencjalnych metod rozwiązania problemu. Jeżeli jedna zawiedzie - próbuj kolejnej.

Propozycja pierwsza

Start - Wszystkie programy - Akcesoria - Uruchom

W okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK

W Menedżerze urządzeń rozwiń gałąź Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, kliknij kolejno na pozycje które ukażą się i wybierz Odinstaluj

Zrestartuj system i sprawdź jak będzie

Propozycja druga

Spróbuj zainstalować sterowniki do chipsetu.

Co jeżeli nie wiesz jaką masz płytę główną albo nie wiesz skąd pobrać sterowniki? Pobierz i zainstaluj System Info for Windows (SIW) http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam przykładowo Sprzęt - System Summary.

Albo zamiast z SIW skorzystaj z AIDA64 Extreme Edition http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html a tam przykładowo Komputer - Podsumowanie (za kolegą XMan vista-nie-dziala-mikrofon-skypie-t489563.html#p3083489) Albo CPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html a tam karta Mainboard i pole Model http://imgup.pl/di-ZQKU.png Wtedy będziesz wiedział jaką masz płytę główną. Jeżeli szukasz sterowników, to wrzucasz nazwę płyty głównej do Google i dodajesz: " drivers" albo: " sterowniki", na przykład ASUS P5G41T-M lub ASUS P5G41T-M drivers. Chyba pierwszy link w Google: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/, tam karta Download i dalej sobie poradzisz. Tam mogą być sterowniki do chipsetu (USB), karty sieciowej, dźwiękowej, czasami graficznej jeżeli jest zintegrowana z płytą.

Jak zainstalować sterowniki? Albo poszukaj pliku o nazwie typu SETUP. Albo zainstaluj sterowniki przez Menedżer urządzeń. Możesz kliknąć na określoną pozycję (z żółtym znakiem zapytania) prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce, gdzie znajdują się sterowniki.

Propozycja trzecia

Jeżeli nie możesz znaleźć sterowników do płyty głównej, to spróbuj poszukać sterowników po identyfikatorze.

Spróbuj poszukać sterowników względem identyfikatora sprzętu. Poniżej przedstawiam sposób w jaki sposób to zrobić na przykładzie karty Wi-Fi.

Zobacz czy HWiNFO32 http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html wykryje Twoją kartę WiFi.

1db73596323f9aa5.jpg

Jeżeli tak, to kliknij prawym przyciskiem myszy na pole Hardware ID i wybierz Copy Result. Wklej zawartość schowka (prawy przycisk myszy - Wklej albo Ctrl + V) na http://www.devid.info/ albo na Google i poszukaj sterownika.

Zamiast HWiNFO można użyć Menedżera urządzeń. Uruchom Menedżer urządzeń, kliknij na urządzenie ze znakiem zapytania prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości, w oknie które zostanie otwarte przejdź na kartę Szczegóły i z rozwijanej listy Właściwości wybierz Identyfikatory sprzętu.

ca85a10e29ca3d19.jpg

Zaznacz którąś z pozycji i naciśnij CTRL + C aby skopiować identyfikator. Wklej zawartość schowka (prawy przycisk myszy - Wklej albo Ctrl + V) na http://www.devid.info/ albo na Google i poszukaj sterownika. Jak nie znajdziesz sterowników to próbuj z kolejną pozycją i kolejną.


(Sebastianp88) #6

Neon1992 - tak próbowałem tej metody. Niestety sterowniki same się instalowały zaraz po usunięciu. Sterowniki instalowały się z błędem - niepowodzenie w instalacji sterowników. Nawet ręczne ich wywalenie i ponowne uruchomienie kompa = niepowodzenie w instalacji.

adam9870 - pierwsza opcja - fail, druga opcja w połowie - fail - korzystałem z sterowników do chipsetu ze strony asusa, zaraz będę kombinować dalej, do trzeciego wariantu jeszcze nie doszedłem


(adam9870) #7

Spróbuj na nowo zainstalować sterowniki do chipsetu ze strony ASUSa (jeżeli masz płytę główną ASUSa), jeżeli nie zadziała to próbuj dalej.


(Sebastianp88) #8

sterowniki do chipsetu ze strony asusa - fail


(adam9870) #9

dlaczego fail? jakiś komunikat?


(Sebastianp88) #10

brak komunikatu - zresetowałem kompa po uwczesnym odinstalowaniu sterów, zainstalowałem stery po restarcie i dalej kicha


(pawcio1212) #11

to już jest coraz częstszy bład win7 czasami przestaje dobrze instalować nowe urządzenia ja miałem tak na nowym systemie ktoś tu na forum pisał

my to rozwiązaliśmy formatem dla ciebie polecam komende

sfc /scannow najlepiej uruchomić to z płytki systemowej ale jak nie masz to


(Sebastianp88) #12

pawcio - trochę późno odpisałeś - na koniec już walnąłem formata bo nie miałem siły z tym walczyć. Wszystkie wymienione wyżej porady spaliły na panewce i nie dały tym samym żadnego efektu. Następnym razem skorzystam z Twojej metody


(pawcio1212) #13

tutaj jest instrukcja jak radzić sobie z błędami 19 podam jakby ktoś miał podobny problem

http://pcsupport.about.com/od/findbyerr … -error.htm