Nie dzialaja zadne sterowniki w Windows 7

Witam. Nie dzialaja mi sterowniki do karty dzwiekowej, graficznej i muzycznej w WIndows 7.

Prosil bym o znalezienie sterownikow do nastepujacych urzadzen

Karta sieciowa - REALTEK RTL8029(AS)

Karta dzwiekowa - AVANCE AC’97 Audio for VIA ® Audio Controller

Karta graficzna - GeForce 5500

z gory dzieki

No masz starą kartę graficzną, będzie ciężko ale Nvidia sam zapowiedział, żeby ich sterowniki szukać w Windows Update jeśli chodzi o Windows 7.

Więc jeśli znajdziemy odpowiednie sterowniki do twojej karty sieciowej to powinno się udać pobranie z aktualiacji do grafiki.

Nie ma sterowników do twojej karty sieciowej pod Windows Vista, ale wyczytałem, że pod Windows 2000 działają z Vistą. Spróbuj je wgrać na Win 7. Pobierzesz je Stąd.

Jeśli nie zadziałają to spróbuj pod XP, ale tylko wtedy gdy z 2000 nie zadziałają. Pod XP stąd pobierzesz.

2 metoda, jeśli 1 nie zadziała:

W Viście jest katalog /inf/ dla sterowników, może w Win 7 też i tam mu wepchnij te stery pod Win 2000, jeśli nie zadziała to wepchnij mu pod Win XP. Linki podane powyżej

No właśnie wgrywałem te same sterowniki co mi podałes do folderu Windows/system32/drivers i nie pomogło.

edit: a ten link ze sterami pod XP nie dziala - jak juz sie przenosi na FTP to sie nie da połączyć.

Po pierwsze: sterowników się nie wgrywa samemu do podanego przez Ciebie folderu tylko instaluje (albo za pomocą instalatora autonomicznego albo instalatora Windows albo za pomocą pliku inf);

Po drugie: poszukaj sterowników do Swojej płyty głównej na stronie jej producenta - jeżeli nie znajdziesz sterów dla Windows Vista możesz spróbować zainstalować ręcznie sterowniki dla systemu Windows XP/2k po uprzednim ich rozpakowaniu)

Po trzecie: GF 5500FX nie ma wsparcia ze strony Windows 7 więc pozostaje kombinowanie ze sterami od XP/2k

Pozdrawiam

A próbowałeś nie sam do folderu tylko normalnie przez instalkę te pod Win 2000 ?

Rzeczywiście pod XP nie działa, również na realtek.com nie działa link do sterów pod XP.

W Windows Seven nie ma sterowników do starszych kart nawet jak się uruchomi sprawdzanie poprzez Update to nic nie znajdzie. Tak przynajmniej było w moim wypadku, a mam kartę starszą od Twojej, bo GF-4800Ti. Sterowników napisanych pod XP nie zainstalujesz, bo mają inną budowę. Od razu z miejsca wyskakuje monit, że sterowniki są niekompatybilne z Seven.

Sposób jest tylko jeden i zawsze się sprawdza w przypadku nVidii:

Ściągnij i zainstaluj sterowniki kompatybilne z Vistą. Każda nowa paczka ForceWare jest zgodna z kartami wstecz.

http://www.nvidia.pl/object/winvista_x86_182.06_whql_pl.html

Ten sterownik mam zainstalowany pod Windows Seven do karty GF-4800Ti i działa. Opcje konfiguracyjne się pojawiły.

Nowsze sterowniki dodają jedynie obsługę nowszych modeli kart. A to, że w opisie do paczki napisane jest, że obsługuje tylko karty np. od GF-6 ma tylko na celu zmuszenie do zakupu nowszego modelu karty. Miałem tak samo, że swoją czwórką, gdy pod XP gra nie chciała zaskoczyć, mimo że sterowniki do karty miałem ostatnie możliwe. Po zainstalowaniu tych teoretycznie nieobsługujących, gra się uruchomiła bez przeszkód. Tak samo jest ze sterami pod Seven.