Nie działająca litera "ł"

No cuż kolejny raz jestem zmuszony poprosić szanownych kolegów i szanowne koleżanki z forum o pomoc. Używam edytora PSPad i kiedy wpisuje małe “ł” wyświetla mi się komunikat

Chodzi tutaj o kod HTML i mam pytanie czy po tej operacji kod nadal będzie poprawny? I czy jakoś to można zmienić bo nawet jak wybiore tak to za każdym następnym razem to pytanie znowu jest, a literki nie ma. Dzięki z góry za pomoc.

Na serwerach duże i małe litery są rozróżnalne i "A’ czy “a” to nie jest to samo. Jeżeli w twoim programie wszystkie adresy są podawane małymi literami to po takiej zamianie nic się nie zmieni i będzie OK. Jeżeli jednak w twoich adresach występują też duże litery to po takiej zamianie na małe litery będzie oczywiście źle i adesy stron, czy rysunków nie zostaną na serwerze znalezione choć pod windowsem będzie wszystko w porządku.

No to ja to pisze małymi, ale chodzi mi o t, że te ł i tak się nie wyświetla i teraz także ś

Poszukaj w opcjach edytora. Po prostu skrót alt + l to jakaś tam zmiana na małe litery. Musisz usunąć ten skrót.

Cygan patrzyłem chyba z 4 razy

EDIT: Znalazłem i zmieniłem tylko teraz nie mam literki ś

ustawienia programu -> mapowanie klawiszy -> file -> zapisz bez zmiany daty pliku

Cygan dzięki naprawdę wielkie dzięki. Może kiedyś się odwdzięczę. A można jakoś sprawdzić poprawność pliku .html? Napisałem szablon aukcji Allegro i chciałbym sprawdzić czy nie zawiera błędów. Może jakaś stronka?

http://validator.w3.org

arlid oczywiście, że można klik :slight_smile: ale najlepiej wklej kod szablonu na allegro bo akcje potrafią się wyświetlać inaczej niż gdyby to były zwykłe strony

Dzięki chłopaki, nie będę zakładał nowego tematu. Wiecie może jak zrobić złożony panel o konstrukcji np.:

Marka - gdy na to klikniemy wysuwają się

Audi

BMW itd

?

EDIT:Najlepiej jakby BMW to był obrazek. Chociaż jakiś wzór, bo jakoś nie mogę.