Nie działająca litera "ł"

(arlid) #1

No cuż kolejny raz jestem zmuszony poprosić szanownych kolegów i szanowne koleżanki z forum o pomoc. Używam edytora PSPad i kiedy wpisuje małe "ł" wyświetla mi się komunikat

Chodzi tutaj o kod HTML i mam pytanie czy po tej operacji kod nadal będzie poprawny? I czy jakoś to można zmienić bo nawet jak wybiore tak to za każdym następnym razem to pytanie znowu jest, a literki nie ma. Dzięki z góry za pomoc.

(floyd) #2

Na serwerach duże i małe litery są rozróżnalne i "A' czy "a" to nie jest to samo. Jeżeli w twoim programie wszystkie adresy są podawane małymi literami to po takiej zamianie nic się nie zmieni i będzie OK. Jeżeli jednak w twoich adresach występują też duże litery to po takiej zamianie na małe litery będzie oczywiście źle i adesy stron, czy rysunków nie zostaną na serwerze znalezione choć pod windowsem będzie wszystko w porządku.

(arlid) #3

No to ja to pisze małymi, ale chodzi mi o t, że te ł i tak się nie wyświetla i teraz także ś

(system) #4

Poszukaj w opcjach edytora. Po prostu skrót alt + l to jakaś tam zmiana na małe litery. Musisz usunąć ten skrót.

(arlid) #5

Cygan patrzyłem chyba z 4 razy

EDIT: Znalazłem i zmieniłem tylko teraz nie mam literki ś

(system) #6

ustawienia programu -> mapowanie klawiszy -> file -> zapisz bez zmiany daty pliku

(arlid) #7

Cygan dzięki naprawdę wielkie dzięki. Może kiedyś się odwdzięczę. A można jakoś sprawdzić poprawność pliku .html? Napisałem szablon aukcji Allegro i chciałbym sprawdzić czy nie zawiera błędów. Może jakaś stronka?

(mktos) #8

http://validator.w3.org

(Wojsmol) #9

arlid oczywiście, że można klik :slight_smile: ale najlepiej wklej kod szablonu na allegro bo akcje potrafią się wyświetlać inaczej niż gdyby to były zwykłe strony

(arlid) #10

Dzięki chłopaki, nie będę zakładał nowego tematu. Wiecie może jak zrobić złożony panel o konstrukcji np.:

Marka - gdy na to klikniemy wysuwają się

Audi

BMW itd

?

EDIT:Najlepiej jakby BMW to był obrazek. Chociaż jakiś wzór, bo jakoś nie mogę.