Nie działające aktualizacje WU + Norton


(Veers) #1

Jak to piszą bywalcy tego działu : pomocy ! :wink:

Problem wygląda tak: komputer pod kontrolą Windows 7 HP x64, objaw pierwotny: nie działający i nie aktualizujący się Norton IS 2012, nie działające aktualizacje WU, bardzo powolne ładowanie stron.

Nortona i WU już mam jakby z głowy, udało się je przywrócić do życia po usunięciu kilku szkodników, ale za to pojawił się nowy objaw: IE nie otwiera w ogóle stron (tj. ładuje COŚ - ale kiedy pasek stanu osiąga 100% - w oknie nadal nic nie widać - nie ma nawet żadnego komunikatu). FF natomiast zaczął się wywalać od razu przy próbie uruchomienia.

Na tym na razie poprzestanę, podam logi OTL z pierwszego skanowania, i poproszę o sprawdzenie, gdyż nurtuje mnie kwestia gdzie popełniłem błąd (bo że go popełniłem - jestem pewny).

http://wklej.org/id/720325/ OTL

http://wklej.org/id/720326/ Extras


(Acorus) #2

Odinstaluj Spybot - Search & Destroy.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html


(Veers) #3

OTL : http://wklej.org/id/720705/

Extras: http://wklej.org/id/720709/

Dr.Web nic nie znalazł.

Przeglądarki nadal nie działają.

Aktualizacja 31-03-2012:

dotarłem do miejsca, w którym ogólnie cały system działa - poza IE9 i FF (11). Kiedy uruchamiam IE9, ten ładuje stronę (widać to po pasku postępu), ale jej nie wyświetla. Eksperymenty z włączaniem / wyłączaniem renderingu sprzętowego, resetowaniem ustawień, resetowaniem protokołu internetowego, otwieraniem IE z wyłączonymi dodatkami, też nic nie wnoszą. Brak jakiegokolwiek komunikatu o błędach. Nawet w Dzienniku Zdarzeń. Ot - przeglądarka działa - tylko nie wyświetla stron.

Natomiast FF - zaraz po uruchomieniu po prostu się wywala elegancko z prośbą o zgłoszenie błędu do swoich twórców. Treść błędu mówi o problemie z mswsock.dll, choć nie przekonuje mnie to jakoś specjalnie, ponieważ podmiana biblioteki, a nawet kontroler plików systemowych (SFC) nie znajduje żadnych problemów. Reinstalacja (łącznie z usunięciem profilu) nic to nie zmienia.

Natomiast doinstalowane Chrome i Opera działają bez zarzutu.

W ramach śledztwa - odinstalowałem IE9 - zrestartowałem system i .... IE8 działa normalnie. Nawet FF się nie wywala. Pomyślałem - że pewnie brak poprawki KB2454826 (choć to dziwne - w końcu została ona zawarta w SP1 który jest zainstalowany). Próba jej instalacji zakończyła się jednak komunikatem świadczącym że jednak jest ona już w systemie...

Zaktualizowałem więc wszystko co się dało: programy, sterowniki, system operacyjny i ponownie zainstalowałem IE9.... i ponownie dokładnie ten sam problem: IE9 wczytuje puste, białe strony, FF się wywala na starcie, i tylko Chrome i Opera działają bez zająknięcia. Pewnie gdyby to był mój komputer, to bym olał sprawę IE, przesiadłbym się na to co działa. No - ale to nie jest mój komputer, tylko mojego Szefa .....

Mam jeszcze jednego podejrzanego: kartę graficzną. A tak konkretnie jej sterownik. Tyle, że tu mam ręce związane, ponieważ MSI nie wydało nowszego sterownika do tego komputera (MSI AE2420 3D) a sterowniki od AMD mimo wielu prób i sposobów instalacji - kończą ją pięknym BSOD-em.

Będę wdzięczny za WSZELKIE pomysły - za wyjątkiem tych którą istotą jest formatowanie.