Nie działające animacje flash w Firefox'ie

(Luk Makowski) #1

Mam pytanie czemu np na mozilli nie dzialają mi servisy obslugujące dodatek flasha a już w przeglądarce galeon nie ma problemu z ich dzialaniem:)

by Przemox

Pewnikiem dlatego, że brakuje ci odpowiedniej wtyczki. Po prostu ją pobierz np. na stronie Mozilli

A może wiesz której dokładnie próbowalem już instaloważ naprawde dużo różnych rzeczy mam wersje ubuntu 8.04 i instalolwałem z repozytorium ale po chwili poddałem się bo i tak nie wiem czego mi brakuje

(nintyfan) #2

Wejdź do folderu domowego, spójrz na pliki ukryte(te zaczynające się od kropki), wejdź do folderu .mozilla, a następnie zmień nazwę plugins na plugins-kopia. Teraz wyłącz obie przeglądarki i napisz pod którą Ci Flash działa.

(Luk Makowski) #3

Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash. to wyskakuje w mozilli

(system) #4

Ja podpowiem, jak rozwiązałem swój problem (miałem taki sam, i też Ubuntu 8.04)

Problem tkwi w tym, że przeglądarka FF nie obsługuje tego flashplayera.

http://rapidshare.com/files/174344487/Akcesoria_do_Ubuntu.tgz

Zamieszczam tutaj link do mojej paczki w której zawarłem FlashPlayer, który u mnie chodzi bez problemu. Kiedy rozpakujesz, skopiuj plik

z folderu /Mozilla_Pluginy/plugins/ do katalogu /plugins/ w twojej przeglądarce (oczywiście przez konsole). Kiedy to zrobisz, powinno działać (tzn. u mnie zadziałało. Nie testowałem na innych dystrybucjach i instalacjach).

PS. W folderze plugins zawarłem też MPlayerPlugin. Tego nie musisz kopiować, ale możesz, jeśli jeszcze tego nie masz.

(Morietto) #5

Victim911 , yyyyyyyy........ ke? wiesz miałem wiele wersji na firefoxie i działało xd teraz, mam flasha 10 i na lisie i na operze i na konquerorze, epiphany itd itd działa... kolega niech sprawdzi czy ma włączoną i czy przeglądarka ją wykrywa... NIE ŚCIĄGAMI I NIE INSTALUJEMY PLUGINÓW Z NIEZNANYCH ŻRÓDEŁ !!

(Luk Makowski) #6

No właśnie chodzi o to ze w synapticu jest zainstalowana

(system) #7

Tylko dziwne, bo ja zainstalowałem flash z mojej paczki a potem zaktualizowałem do najnowszej przez sudo apt-get i działa (a jak ze strony Adobe ściągłem deba, to po instalacji był szary ekran np. na youtube, zamiast filmu). Javę itp. miałem włączoną.

Na forach znalazłem, że najnowsza wersja nie chodzi w mozilli wersji stabilnej, ale w becie już tak. W paczce mam wersję 9. Dla pewności zawsze sobie rób kopie zapasowe plików, które podmieniasz/usuwasz itp. Jeśli chcesz, to sobie przeskanuj antywirusem te pliki (jakimś skanerem online na przykład).

(Luk Makowski) #8

Nie o to zupełnie chodzi teraz nie mam ani szarego ekranu ani nic poprostu brak odtwarzacza na youtube