Nie działające gry

spróbuj memtest

@ a DirectXa masz zainstalowanego?

mam

Witam ponownie, poruszam temat jeszcze raz , ponieważ nie doczekałem się rozwiązania sprawy . Mój problem dotyczy nie działających gier ( tylko 1 mi zadziałała poprawnie- Soldat), gry ladują sie , a po załadowaniu Metin’a 2 wyskakuje mi czarne okno , zamieszczam zdjęcie :

screenzmetin2.jpg

Jak widać na obrazku widnieją jakieś kolory z gry , tylko wszystko jest porozrzucane, głos podczas gry działa.

Zamieszczam drugiego screena z gry GTA Vice City :

screenzgtavicecity.jpg

Da się chodzić ale taka gra nie ma sensu jak sie nawet drugiego człowieka nie widzi ;D

W przypadku innych gier gry wyłączaja sie po zaladowaniu lub wejsciu na dany serwer.

Bardzo proszę o pomoc , nie wiem co może być przyczyną . (mogą być to jakieś wtyczki typu Plug and Play tak mi sie wydaje)

Jak ktos zna jakieś sposoby rozwiązania problemu to proszę pomóc.

Jestem zielony w sprawach komputera.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki.

Masz najnowsze sterowniki do karty graficznej?Gra oryginalna?

Sterowniki instalowalem, ale zastanawiem sie czy tak powinno byc w sterach od karty(nie wiem po co sa te 2 odpowiedniki) :

http://img46.imageshack.us/img46/4112/kartagraficzna.jpg

GTA oryginalne, a Metin ściągnięty .

podkręcałeś kartę graficzną? ale myślę ,że jest uszkodzona karta graficzna sprawdź na innym komputerze czy będzie działać

Karta ma 2 układy RAMDAC i dlatego jest wykrywana podwójnie.

Aha, a co do rozwiazania problemu ma ktos jakies pomysly ?

Podaj temperaturę karty graficznej z programu Everest.Wygląda mi to na przegrzanie karty

Nie , nie podkręcałem

Płyta główna - 36 stopni Celcjusza

Procek - 48 stopni Celcjusza

daj screena z everesta w stresie (obciąż procesor)

Nie zbyt rozumiem , z czego screena ? z temperatury ??

podaj wszystkie temperatury (najlepiej zrób screena)

Screen temperatury :

http://img710.imageshack.us/img710/2963/temperatura.jpg

a temperatura karty graficznej… sprawdź na innym sprzęcie czy chodzi ta karta graficzna .

Heh nie ma gry z którą ATI nie miało by problemu, no i tak dość kultowy tytuł jak VC nie odstaje od reszty. Parę dni po premierze do Rockstaru wpłynęło masę emaili, że ów produkt nie śmiga za dobrze na kartach ze stajni ATI co jest raczej oczywiste, ale z tego co pamiętam został wydany Patch, który dodawał wprawcie dla kart Ati. Polecam poszukać owego patcha oraz zasięgnąć po nowe sterowniki bo brak obu właśnie może ale nie musi być powodem krzaków, niewidzialnych obiektów itd. Rozwiązanie problemu z Metinem powinieneś szukać na forum o samej grze bo jak znam gry MMO nie będziesz pierwszy, który ma taki problem. Nie można wykluczać oczywiście uszkodzenia samej karty, która przy stresie zaczyna fiksować. Sprawdź u znajomych swoją kartę o ile to możliwe lub spróbuj odpalić np 3dmark’a, który rozgrzeje Twoje podzespoły i jeśli wtedy komp się zresetuje to wina raczej leży po stronie sprzętu. Niekoniecznie musi być to k. graficzna. Może to być słaby zasilacz typu noname , który po prostu nie daje rady.

Skoro założyłeś jeden temat, to w nim powinieneś kontynuować.

Wątki połączyłem.

Mam problem z odpaleniem Metin2 Klikam na ikonkę gry i wyskakuję mi ta szara ramka i nic więcej się nie dzieje 30min wcześniej jeszcze działało ino wyłączyłem kompa na 15 min bo musiałem iść do sklepu…Co mam zrobić…Odinstalowałem i zainstalowałem grę…nic Odinstalowałem sterowniki z modemu też nic próbuję i próbuje i nic się nie da zrobić proszę o pomoc . :slight_smile:

mi to zalatuje padnietą grafiką lub padającym zasilaczem.

Ja akurat mam HD4870 i nie mam problemów z grami więc nie wciskaj kitu że Ati ma problemy.