Nie działające karty sieciowe

(Drago O) #1

Witam

Mam dość dziwny problem z kartami sieciowymi... otóż w moim komputerze od samego początku nie działa karta sieciowa, nie było z tym problemu bo posiadałem inna... jednak zakupiłem oryginalny os Win7 i okazało się że ta karta nie działa już na nowych systemach (vista i nowsze)... co gorsza okazało się ze każda nowo kupiona karta ma identyczne problemy jak ta zintegrowana (prócz tej na płycie, miałem wczoraj D-Link'a i dzisiaj Asus'a)

napisze najpierw że ta stara karta działa bez problemu a w ustawieniach połączenia wszystko jest na automatycznie... w każdej nowej karcie przy tych samych ustawieniach długo pobiera adres sieciowy, często przerywa z komunikatem kabel sieciowy odłączony, po czym znowu pobiera adres sieciowy, czasem pisze że połączono, ale po chwili znowu komunikat kabel sieciowy odłączony i się powtarza sytuacja... i tak z każda karta identycznie, wiec myślę że to nie wina karty lecz bardziej konfiguracji... ale z drugiej strony komp był już formatowany nie raz, i mam równorzędnie Win7 tez zainstalowany więc raczej to nie jest błędnie skonfigurowany system... może bios albo coś... nie wiem, bardzo proszę o pomoc...

pozdrawiam i z góry dziękuję...