Nie działający dzwiek w systemie i internecie

Witam :wink: Gdy właczyłam dziś komputer nie odtwarzał on dzwięku powitalnego gdy uruchomiłam internet też nie odtwarza się dźwięk zarówno jak w komunikatorze gadu-gadu. Już 2 godziny się męczę z naprawą. Dodam że dzwięk normalnie z dysku z piosenki się odtwarza tak jak i ze skypa. Próbowałam dodawaniem plików reg ale to nie pomogło przeinstalowanie sterowników także. Co to może być? Proszę o pomoc!

Hej,

A z jakiego systemu korzystasz?? Jeśli z Visty lub Windows 7, sprawdź w ustawieniach głośności, czy poszczególne aplikacje nie są po prostu wyciszone.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z windows XP. Nie nie są ściszone patrzyłam. Teraz to już wgl nigdzie nie chodzi. Od jakiś 2 dni.

Hej,

:arrow: Czy w ustawieniach dźwiękowych w panelu sterowania w karcie Głośność jest widoczna jakakolwiek aktywna karta dźwiękowa??

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń widoczne są jakieś niezidentyfikowane urządzenia oznaczone żółtym pytajnikiem??

:arrow: Czy instalowałaś najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej?? Przed aktualizacją odinstalowałaś stare??

:arrow: Sterowniki do płyty głównej i najnowszy pakiet DirectX zainstalowane??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej :wink:

Tak wszystko jest po instalowane i nowe. Dodam że zaczeło się to po zainstalowaniu Codec Paka.

Jest widoczna karta dźwiękowa.

Pozdrawiam.

Hej,

Więc pierwsze, co powinnaś zrobić, to poszperać w ustawieniach zainstalowanych kodeków. Być może domyślnie przyporządkowują sobie wszystkie strumienie audio - a niektóre warto by wykluczyć z obsługi - przede wszystkim pliki *.wav. Jeśli to nic nie da, warto byłoby odinstalować wspomniany pakiet i zainstalować coś alternatywnego - na przykład pakiet FFDShow.

:arrow: Jakiego systemu używasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Siem :wink:

Odinstalowałam tego kodeka i nic dalej dźwięku nie ma . System to windows XP.

Pozdrawiam :wink:

Hej,

Po usunięciu kodeków koniecznie przeczyść dysk i rejestr za pomocą programu CCleaner. Następnie restartujesz komputer, odinstalowujesz sterowników do karty dźwiękowej i po kolejnym restarcie czyścisz komputer (CCleaner). PO tym instalujesz najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej oraz najnowszą platformę DirectX.

Pod jaką nazwą widoczna jest karta dźwiękowa??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam :wink:

Jak na razie przeczyściłam i wrócił dźwięk tylko jak odtwarzam piosenkę z dysku a reszta nie działa.

widoczna karta to : C-Media Wave Device

Pozdrawiam :wink:

Hej,

Pisałem przecież, że konieczna jest reinstalacja sterowników. Samo czyszczenie może przynieść mierne skutki - zresztą sama o tym piszesz. Niektóre kodeki robią łądny bajzel w przypadku ustawień dźwiękowych i stąd może być problem.

Tutaj oczywiście mam na myśli przeczyszczenie zarówno dysku, jak i rejestru.

Pozdrawiam,

Dimatheus