Nie działający ethernet

Witam. Mam taki problem, że nie działa mi ethernet. Mam modem kablowy Scientific Atlenta EPC2100R2 i nie ma do niego starwników x64 do USB a chciałbym spróbować tego systemu. Pomyślałem więc, że podłączę ethernet ale nie działa, podłączam i nic się nie dzieje. Da się coś poradzić z tymi sterownikami lub z ethernetem? Jeśli z tym drugim to bym prosił o szczegółowy opis bo jeszcze w Seven nie jestem obczajony tak dobrze jak w XP a Viste przeskoczyłem.

Rozumiem, że nie działa ci kompletnie ethernet? czy jak to jest? Jeśli nie działa ci kompletnie ethernet (w co wątpię) to możesz na innym komputerze ściągnąć sterowniki do ethernetu pod viste x64 i zainstalować w windows 7 x64…

W tym problem, że do mojego modemu nie ma w ogóle sterowników do x64 a na XP ethernet działał bez sterowników. Tak, nie działa w ogóle. Wkładam kabel i nic się nie dzieje.

umcs:

Tu masz link do sterów ale są tylko do 98SE/ME/2000/XP/Vista x86 a do x64 brak driverów. Google też milczy.

http://cr.am/framed.php?url=http%3A%2F% … riverguide

PS: W ogóle co to za producent ? Scientific nie mogłeś poszukać jakiegoś normalnego sprzętu ?

Hehe, no taki sprzęt dostałem jak mi neta zakładał typek. Stery do USB modemu na x86 mam ale chodziło mi o to co zrobić aby działał ethernet albo stery do x64

umcs:

Jeżeli system nie ma sterowników to pozostaje ci tylko zadzwonić do supportu Scientific lub kupić normalny modem lub router.

Oj aż tak mi nie zależy na x64 żeby kupować “normalny” modem. On jest normalny tylko firma, która go zrobiła sobie olewa systemy Windows x64.

Edit: Zapomniałem… jeszcze raz mówię, że nie chodzi mi o steru USB do modemu ale o to, że na W7 nie działa mi ethernet a na XP działa bez sterowników (nawet nie wiedziałem, że do tego są sterowniki jakieś). Tak zawsze ściągałem stery do USB, podłączałem ethernet, ściągałem stery USB, odłączałem ethernet i podłączałem USB.

To jaką masz kartę sieciową LAN ? Jeżeli zintegrowana na płycie z Nforce 2 to od razu szykuj się na kupno nowej sieciówki. A jak inną to do jasnej ###ery skorzystaj z Googe.pl i poszukaj driverów.

Również mam podobny problem :

Mam problem z internetem.

Już mówię o co chodzi mam modem/router z TP combo zte 851 all miałem go pod win XP i Vista i działał bez problemu nic nie musiałem robić (podłączenie router-a mam pod ethernet).

A w windows 7 modem nie działa windows 7 kompletnie nie może odnaleźć routera.Co robić?

Próbowałem znaleźć sterowniki pod win 7 erthnet dla tego routhera, ale nie znalazłem jedynie pod usb, ale koniecznie musze mieć pod ethernet.

Pomoże mi ktoś, bo kompletnie nie wiem co robić ;/