Nie działający ethernet

(Adrian 1987) #1

Witam. Mam taki problem, że nie działa mi ethernet. Mam modem kablowy Scientific Atlenta EPC2100R2 i nie ma do niego starwników x64 do USB a chciałbym spróbować tego systemu. Pomyślałem więc, że podłączę ethernet ale nie działa, podłączam i nic się nie dzieje. Da się coś poradzić z tymi sterownikami lub z ethernetem? Jeśli z tym drugim to bym prosił o szczegółowy opis bo jeszcze w Seven nie jestem obczajony tak dobrze jak w XP a Viste przeskoczyłem.

(Mihau X64) #2

Rozumiem, że nie działa ci kompletnie ethernet? czy jak to jest? Jeśli nie działa ci kompletnie ethernet (w co wątpię) to możesz na innym komputerze ściągnąć sterowniki do ethernetu pod viste x64 i zainstalować w windows 7 x64..

(Adrian 1987) #3

W tym problem, że do mojego modemu nie ma w ogóle sterowników do x64 a na XP ethernet działał bez sterowników. Tak, nie działa w ogóle. Wkładam kabel i nic się nie dzieje.

(Rmk) #4

umcs:

Tu masz link do sterów ale są tylko do 98SE/ME/2000/XP/Vista x86 a do x64 brak driverów. Google też milczy.

http://cr.am/framed.php?url=http%3A%2F% ... riverguide

PS: W ogóle co to za producent ? Scientific nie mogłeś poszukać jakiegoś normalnego sprzętu ?

(Adrian 1987) #5

Hehe, no taki sprzęt dostałem jak mi neta zakładał typek. Stery do USB modemu na x86 mam ale chodziło mi o to co zrobić aby działał ethernet albo stery do x64

(Rmk) #6

umcs:

Jeżeli system nie ma sterowników to pozostaje ci tylko zadzwonić do supportu Scientific lub kupić normalny modem lub router.

(Adrian 1987) #7

Oj aż tak mi nie zależy na x64 żeby kupować "normalny" modem. On jest normalny tylko firma, która go zrobiła sobie olewa systemy Windows x64.

Edit: Zapomniałem... jeszcze raz mówię, że nie chodzi mi o steru USB do modemu ale o to, że na W7 nie działa mi ethernet a na XP działa bez sterowników (nawet nie wiedziałem, że do tego są sterowniki jakieś). Tak zawsze ściągałem stery do USB, podłączałem ethernet, ściągałem stery USB, odłączałem ethernet i podłączałem USB.

(Rmk) #8

To jaką masz kartę sieciową LAN ? Jeżeli zintegrowana na płycie z Nforce 2 to od razu szykuj się na kupno nowej sieciówki. A jak inną to do jasnej ###ery skorzystaj z Googe.pl i poszukaj driverów.

(Ollek22) #9

Również mam podobny problem :

Mam problem z internetem.

Już mówię o co chodzi mam modem/router z TP combo zte 851 all miałem go pod win XP i Vista i działał bez problemu nic nie musiałem robić (podłączenie router-a mam pod ethernet).

A w windows 7 modem nie działa windows 7 kompletnie nie może odnaleźć routera.Co robić?

Próbowałem znaleźć sterowniki pod win 7 erthnet dla tego routhera, ale nie znalazłem jedynie pod usb, ale koniecznie musze mieć pod ethernet.

Pomoże mi ktoś, bo kompletnie nie wiem co robić ;/