Nie działający ethernet

Witam.

 

Po formacie komputera, nie mogę połączyć się z ethernetem. Działa tylko sieć wi-fi, z której właśnie korzystam. Zainstalowałem wszystkie sterowniki do karty sieciowej, a ona sama po podłączeniu kabla ma migające diody (czerwona świeci stale, a pomarańczowa gasi się na ułamek sekundy co 3sek.).

W załączniku jest screen z centrum sieci. W menadżerze urządzeń karta działa poprawnie.

Zaznaczam, że jestem laikiem w tych kwestiach, więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienia.

 

post-253412-0-67421900-1392466471_thumb.

Dioda po podłączeniu świeci na czerwono? Zazwyczaj diody przy kartach sieciowych mają kolory zielony + pomarańczowy. Po podłączeniu kabla sieciowego uruchom wiersz poleceń, wpisz ipconfig /all  i daj screen z wynikiem.

Tak na czerwono, czyli karta nie działa?

post-253412-0-44945200-1392468764_thumb.

Karta wygląda na to, że działa poprawnie. Z jakiegoś powodu nie może skomunikować się z serwerem DHCP, więc problem może leżeć w niższych wartswach. Zaloguj się do routera i zobacz w ustawieniach zapory (nie wireless) czy masz włączone filtrowanie MAC adresów. Upewnij się, że kabel sieciowy nie jest uszkodzony, za długi (raczej mało prawdopodobne, aby miał więcej jak 100m) i czy używasz kabla prostego. Przy podłączeniu kablem, odłącz się od WiFi. Zobacz też czy ręczne przypisanie adresu pozwoli uzyskać dostęp do sieci i internetu. Możesz to zrobić albo w ustawieniach protokołu TCP/IP, albo skorzystać z poniższych poleceń.

netsh int ip set address name="Local Area Connection" static 192.168.1.50 255.255.255.0 192.168.1.1
netsh int ip set dns name="Local Area Connection" static 8.8.8.8

Okazało się, że zwykły restart routera wystarczył. Musiałem tylko odłączyć moduł WiFi a zostawić kabel LAN i router poradził sobie sam.

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Temat do zamknięcia.