Nie działający GeForce 8800 GTS 512 + piekarnik


(Tibia12340) #1

Witam , mam problem z w/w kartą graficzną gdyż podczas grania wyskoczyły na ekranie kolorowe kropki obraz kilka razy zamigał i komputer się zawiesił , teraz gdy ta karta graficzna podpięta jest do komputera , komp wcale nie chce załadować systemu , nawet nie pojawia się memory test :stuck_out_tongue_winking_eye: lecz gdy ja wyjmę wszystko jest ok . Więc raczej na 100 % z kartą jest coś nie tak . Ale przechodząc do meritum , słyszałem , że karty z serii 8800 maja jakąś wadę "zimnych lutów " , która to z kolei może powodować podobne zachowania karty . Na innym forum wyczytałem , że pomaga włożenie karty do piekarnika, ustawienie ją na kulkach z foli aluminiowej i opiekanie jej w temp. 180 stopni przez 8 minut . Czy ktoś już może tego próbował i czy jest to bezpieczny pomysł ?


(Methylz) #2

Skoro karta nie działa i nie ma gwarancji to nie zaszkodzi a może pomóc.


#3

Smile , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Wojtus190) #4

Ja osobiście mam 8800GTX i miałem podobnie problemy, serwis po 7 dniach dał mi nową kartę bo tamta miała rzeczywiście zimne luty.

Co do piekarnika to jest taki sposób, wystarczy poszukać na Googlach a wyskoczy parę forów na ten temat.

A poza tym to wybij sobie z głowy piekarnik bo na złom wywalisz kartę, bo 180 C :o to procek karty nie wytrzyma, a na pewno nie 8 min. [-X

Chyba, ze masz tą kartę za frajer to możesz spróbować ale w temp 160 C i jakieś 2-3 min, bo tyle powinna wytrzymać.

Jeżeli jest gwarancja to oddaj, jak kupowałeś sama kartę, to masz od 3 do 5 lat gwarancji, jak w zestawie w jakimś markecie to masz 2 lata.


(Tibia12340) #5

Gwarancji już dawno niema , dlatego kombinuje . Zresztą ta karta już raz była oddawana na gwarancji do serwisu z podobnym problemem ale jak widać problem powrócił.


(Wojtus190) #6

To próbuj, ale dokładnie poczytaj różne posty na różnych forach, nie sugeruj się jednymi spostrzeżeniami.

Bo jak przegrzejesz to już nic się nie da zrobić, ale z tego co wiem to są warsztaty które robią to za niewielkie pieniądze ale za to w kontrolowanych warunkach w specjalnych urządzeniach nagrzewających indukcyjnie, przez co karta jest w wysokiej temperaturze tylko 2-5s.


(Tibia12340) #7

No to zaraz się przekonamy czy to zadziała :smiley: Chłodzenie z karty już zdjęte teraz tylko piekarnik się nagrzewa xD


@ edit 14:25

Niestety lipa nic to nie dało :frowning: