Nie działający GeForce 8800 GTS 512 + piekarnik

Witam , mam problem z w/w kartą graficzną gdyż podczas grania wyskoczyły na ekranie kolorowe kropki obraz kilka razy zamigał i komputer się zawiesił , teraz gdy ta karta graficzna podpięta jest do komputera , komp wcale nie chce załadować systemu , nawet nie pojawia się memory test :stuck_out_tongue_winking_eye: lecz gdy ja wyjmę wszystko jest ok . Więc raczej na 100 % z kartą jest coś nie tak . Ale przechodząc do meritum , słyszałem , że karty z serii 8800 maja jakąś wadę "zimnych lutów " , która to z kolei może powodować podobne zachowania karty . Na innym forum wyczytałem , że pomaga włożenie karty do piekarnika, ustawienie ją na kulkach z foli aluminiowej i opiekanie jej w temp. 180 stopni przez 8 minut . Czy ktoś już może tego próbował i czy jest to bezpieczny pomysł ?

Skoro karta nie działa i nie ma gwarancji to nie zaszkodzi a może pomóc.

Smile , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja osobiście mam 8800GTX i miałem podobnie problemy, serwis po 7 dniach dał mi nową kartę bo tamta miała rzeczywiście zimne luty.

Co do piekarnika to jest taki sposób, wystarczy poszukać na Googlach a wyskoczy parę forów na ten temat.

A poza tym to wybij sobie z głowy piekarnik bo na złom wywalisz kartę, bo 180 C :o to procek karty nie wytrzyma, a na pewno nie 8 min. [-X

Chyba, ze masz tą kartę za frajer to możesz spróbować ale w temp 160 C i jakieś 2-3 min, bo tyle powinna wytrzymać.

Jeżeli jest gwarancja to oddaj, jak kupowałeś sama kartę, to masz od 3 do 5 lat gwarancji, jak w zestawie w jakimś markecie to masz 2 lata.

Gwarancji już dawno niema , dlatego kombinuje . Zresztą ta karta już raz była oddawana na gwarancji do serwisu z podobnym problemem ale jak widać problem powrócił.

To próbuj, ale dokładnie poczytaj różne posty na różnych forach, nie sugeruj się jednymi spostrzeżeniami.

Bo jak przegrzejesz to już nic się nie da zrobić, ale z tego co wiem to są warsztaty które robią to za niewielkie pieniądze ale za to w kontrolowanych warunkach w specjalnych urządzeniach nagrzewających indukcyjnie, przez co karta jest w wysokiej temperaturze tylko 2-5s.

No to zaraz się przekonamy czy to zadziała :smiley: Chłodzenie z karty już zdjęte teraz tylko piekarnik się nagrzewa xD


@ edit 14:25

Niestety lipa nic to nie dało :frowning: