Nie działający laptop

witam wszystkich, dziwna sprawa wyłączylem laptopa i juz nie umiem włączyć wszystko wczesniej bylo ok. Pytanie moje brzmi bo wyłączylem go przez zamkniecie klapy i on wtedy wyswietlał wlasnie screen z płyty głownej tam gdzie mozna wejsc do biosu czy to ma jakies znaczenie czy to moglo spowodować jakąs awarię ?

Ps. Pracowałem wtedy na baterii

Nie uruchamia sie tzn. dokładniej co?? Nie ładuje sie system?? Czy nie załacza sie zasilanie nawet… cóz, kiedyś miałem taki problem że mi się nic nie pokazywało na monitorze… wystarczyło jednak CMOS-a zresetować… być może jakiś problem z BIOSEM…

Z reguły zamknięcie klapy nie powoduje wyłaczenia, tylko przejście w stan wstrzymania.

Na zasilaczu też go nie włączysz ??

Może akumulator się rozładował ??

Co sygnalizują diody na obudowie lapka ??

fiesta chyba mam przyczyne akumulator totalnie padł, powód bliżej nieznany :frowning: szczescie w nieszczesciu wrócilem do domu i jak podpialem pod zasilacz to odpalił, teraz próbuje naładowac baterie moze w jakis magiczny sposób sie szybko rozladowała

Rozwiązania najprostsze są z reguły najlepsze.

A jest to dla mnie oczywiste po ostatnim przypadku. Rano podpiołem zasilacz od laptopa do listwy i włączyłem laptopa i pracowałem na nim, potem byłem zmuszony opuścic swoje stanowisko i oddalić się od niego na klika godzin. Laptop pozostał właczony gdyż do pomieszczenia w którym pracuje tylko ja mam dostęp. Po powrocie laptop był martwy i nie dał się uruchomić, wyciągałem akumulator i wsadzałem ponownie nic to nie dało. (panika oczywiście).

A przyczyna prozaicznie prosta :arrow: włącznik zasilania listwy był w pozycji OFF

:mrgreen: