Nie dzialajacy menadzer urzadzen

to co moge sobie zdjecia muzyke i jakies pliki tekstowe rpznieesc na jedna partycje a reszte wyczyscic i bedzie ok ?

a spakowane pliki tez wywalic ?

Próbowac możesz:

  1. Wykonaj skan Dr. Web CureIt oraz http://download.norman.no/public/Norman … leaner.exe

  2. Nakładka - http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … ntry109540

Po tym znowu Skan Dr. Web CureIt

A co mu po repairze jak i tak musi wszystkie programy wykasować.Naprawi system i będzie miał powtórkę.Ten wirus jest poliformiczny a to oznacza ze przy samopowielaniu zmienia swoja sygnaturę.A zarażanie innych plików exe polega na tym ze sie dopisuje do ich kodu.

Bez kasacji exeków cała robota na nic.

Co do plików skompresowanych to zalezy.Jesli domyślasz się gdzie jest źródło infekcji (jakis program,spakowany lecz zarażony),to tylko ten trza usunąć.Pozostałe pliki z innymi rozszerzeniami niż exe sa niegroźne.

dobra, a jak sie nei domyslam ?? mozliwe jest ze w spakowanym pliku jest .exe i to wlansie on zaraza ?

Sam z siebie nie zarazi.Musi zostac uruchomiony.Przypuścmy ze jest to jakiś program spakowany rarem.Żeby zaczął zarażać musisz rozpakować archiwum i uruchomić zarażony program.Chyba że plik zastał spakowany jako archiwum samorozpakowujące się.Wtedy wystarczy ze się uruchomi rozpakowywanie a to będzie równoznaczne z jego uruchomieniem.

Heh skasowalem wszystkie EXE z komputeraz i wszystkie ZIPY i RARY sformatowalem partycje systemowa i partycje na ktorej mialem tlyko programy postawilem system od nowa …

problem z menadzerem mam nadal …

Teoretycznie nie powinno byc problemu.Chyba ze sektor rozruchowy też zawirusowany.

Ale na razie spróbuj tak.

Start >>> Uruchom >>> Wpisujesz każde osobno i klik na OK

Zobaczymy co to da

czy sformatowałeś wszystkie dyski z kompa bez wyjątku?

:slight_smile:

Zbychoo jaki mial byc efekt bo wszystkie 3 opcje wpisalem i sie powiodly, co do formatu to nie przeprowadizlem go na wszystkich partycjach, po formacie bylo dobrze przez jakies 30 -40 minut pare razy nawet resetowalem kompa i moglem uzyc menadzera urzadzen , dopiero potem znowu mi wszystko poblokowalo :expressionless:

Działa ten menedżer czy nie?

To ze sie rejestracja bibliotek powiedzie nie jest tożsame z tym czy coś działa.

Dlatego pisz dokładnie.

Teraz pare pytań bo to co dzieje sie z twoim kompem jest co najmniej dziwne.

1.Z czego instalujesz windowsa i jakiego (legal czy nie i ewentualnie czy przygotowanego przez np.nLite lub coś podobnego).

2.Czy problemy zaczynają sie kiedy windows jest “czysty” czy też po instalacji jakiś programów

3.Co oznacza sformułowanie “menedzer nie działa”.Pokazuje sie puste okno bez wyświetlonych urzadzeń czy też wyskakuje komunikat np. taki

4.Czy po instalacji korzystasz z jakiś kart pamięci (pendrive,aparat foto,dysk przenośny)

Ponieważ nie wiem czy jest już ok to w przypadku gdyby dalej nie działał,ponów próbę ale inaczej.

przy zarażeniu przez Sality należy sformatować wszystkie dyski i partycje miałeś to wcześniej napisane

skoro tego nie zrobiłeś licząc na cud to się przeliczyłeś

a tak w ogóle to ciekawi mnie ile dni może tygodni poświęcisz na naprawę systemu

:?:

menadzer dalej nie dziala - wyskakuje komunikat ze zostal wylaczony przez administratora siec(probowalem obu opcji )

windowsa instaluje caly czas tego samego 2 lata temu tez go instalowalem bylo wszystko dobrze

kiedy zainstaluje windowsa jest wszystko w porzadku problem sie robi 30-40 minut po pracy systemu nawet kiedy nic nie otwieram (niby samo z siebie ) nie moge juz wlaczyc menadzera - po instalacji systemu odrazu da sie go wlaczyc widac wszystkie procesy itd

po instalacji nie korzystam z niczego.

Zaraz po instalacji nowego systemu zrobilem obraz partycji ghostem po przywroceniu go moge urzywac menadzera przez 30 min potem juz nie …

co do czas naprawy mojego sytemu to sprawa wyglada w ten sposob ze mam malo czasu ktory moge pswieci na jego naprawe dlatego to sie tak wlecze :frowning:

Napisz co jest wpisane po prawej stronie

Proponuję nakładkę - Reinstalacja XP

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … ntry109540

jak to sprawdzic jak rejestr zostal wylaczony przez administratora

?? :frowning:

http://helpc.eu/viewtopic.php?f=5&t=398

Dział: 3. Zablokowany edytor rejestru

heh mam nowy dysk bylo wszystko ok przez jakies 2-3 tygodnie teraz znowu ten sam problem, probowalem wssyzstkiego co sie da od poc zatku tego tematu do konca w roznych kolejnosciach i nic …