Nie działający poprawnie nowy komputer

(Macio117) #1

Witam,

Kupiłem wczoraj i dziś(w częściach)nowy komputer, kiedy go dostałem i złożyłem to był on niesprawny.

Gdy uruchamiam komputer, monitor wyświetla komunikat "no signal" i tak ciągle(przez kilka minut nadal tak było...).

Potem sprawdzałem po kolei co może być przyczyną...

Wszystkie możliwe wentylatory chodzą.

Zresetowałem pamięć CMOS i wyjąłem baterię(oczywiście wtedy kabel zasilający został odłączony od sieci).

Wyjąłem pamięci RAM kolejno, najpierw pierwsza kostka, niestety nic nie zmienił ten zabieg, potem ją włożyłem i odłączyłem drugą, efekt był taki sam.

Sprawdzałem też inne kości Ram, jakimi są 2x2GB PC6400 800MHz OCZ Vista Upgrade CL5, też nic nie zmieniło to.

Kartę graficzną włożyłem do innego komputera i działała. Potem podłączyłem 88GTS 512MB do niesprawnego kompa i wszystko działało(monitor poprawnie też wtedy chodził).

Przy 88GTS 512MB musiałem podłączyć wtyczkę 6pin, a w HD4850 wtyczkę 8pin(poprowadzoną poprzez przejściówkę 6pin-->8pin)

Następnie chciałem sprawdzić, czy może procesor nie do końca jest podłączony, ale jest wszystko ok.

Oto specyfikacja komputera:

Pozdrawiam,

(Srebrny Wilk) #2

Być może podczas montowania płyty głównej zrobiło się zwarcie od kołków dystansowych mocowania płyty do obudowy.

Odkręć wkręty mocujące płytę płytę i dokładnie sprawdź spasowanie otworów w płycie z kołkami.

Sprawdź, czy przez pomyłkę nie wkręciłeś do obudowy kołka, któremu nie odpowiada otwór w płycie, (to mogłoby się zakończyć tragicznie dla płyty, a może nawet dla procesora i pamięci).

(Macio117) #3

Ehh... Kołki dystansowe są dobrze zamontowane :slight_smile:

(Srebrny Wilk) #4

Czy sprawdzałeś zasilacz w innym (sprawnym) komputerze?

(Piotr Wik) #5

jeżeli na monitorze masz "no signal" toszukaj w okolicach grafy. Nie masz sygnału na monitor. Pewnie podłączenie monitora (bo piszesz, że grafa na innym kompie chodzi) albo monitor coś nie OK

(Macio117) #6

Na razie nie widzę takiej potrzeby, ale przecież zasiłka jest ok, bo chodzi przecież na niej 88GTS 512MB...

Podłączenie jak i sam monitor jest ok, bo przecież sprawdzałem go na 88GTS 512MB. Pisałem już o tym...

(Srebrny Wilk) #7

Zmontuj całość poza obudową (bardzo uważając żeby nie wypięłą się ze slotu karta graficzna) i sprawdź.

Wydaje mi się, że jednak jest zwarcie na kołkach albo uszkodzona płyta główna.

(Sercom) #8

Nikt nie wspomniał iż równie dobrze może winić karta graficzna :wink:

(Macio117) #9

Wszystko już działa, przez pośpiech zapomniałem o wtyczce ATX 12v(4pin)włożyć do mobo :wink:

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :wink: