Nie dzila mikrofon

witam!!

kupilem wczoraj karte dzwiekowa asus Xonar DX wpielem do plyty podlaczylem kabele z zasilacza w biosie ustawilem odpalam kompa glosniki dzialaja a nie dziala mikrofon i jest juz problem jak wejde w panel sterownia----> dzwiek i urzadzenia audio–> zakladka głos ( biore na nagrywanie glosnosci) i mam regulacja glosnosci (mikrofon) i mam dziobek zaznacz i nie dziala co robic

a mikrofon prędzej działał czy też kupiłeś go właśnie i dopiero pierwszy raz podłączony do komputera??

mikrofon działał :slight_smile: bo miale dzwiekowke zintegrowana i kupilem sobie karte :slight_smile:

dresik , w “Dźwiękach i urządzeniach audio” pod zakładką “Audio” w pozycji “Nagrywanie dźwięku” oraz pod zakładką “Głos” w pozycji “Nagrywanie głosu” masz wybraną swoją nową kartę dźwiękową ?

tak mam :frowning:

Wejdź w Start->Programy->Akcesoria->Rozrywka->Regulacja głośności->Opcje->Właściwości…, zaznacz nagrywanie i sprawdź czy w sekcji pokaż następujące sterowniki głośności masz zaznaczony Mikrofon

a82e77e294f1026am.jpg

Zdecydowanie nie o to mi chodzi, wejdź jeszcze raz dokładnie tak, jak podałam. Okno to powinno wyglądać tak:

beztytuukg7.png

68990167b8731c4am.jpg

moze już tego próbowałeś

wyłącz dzwiek wilokanałowy (bo gnazdo mikrofonowe moze być użytkowane jako gnazdo wyjściowe) w Xp wchodzło sie w głośnośc główną i klikało zaawansowane i tam było “center speakers and subwofer connected to microphone” tylko nie wiem jak to powinno wygladać w viście

a masz moze skrina bo szukam tego i nie moge znalesc :frowning: