Nie łączy automatycznie z siecią - pyta o hasło

Witam. Mam następujący problem. Zrobiłem sobie nowe połączenie z siecią, ustawiłem wszystko co trzeba, dodałem plik z połączeniem do autostartu (oczywiście w Windows 7 RTM Ultimate 64bit PL), no i generalnie wszystko byłoby ok, ale zawsze wyskakuje takie okienko:

spd4ap.png

Pomimo tego, że w opcjach mam tak:

Na XP SP3 przy takiej konfiguracji łączyło automatycznie, a tutaj zawsze pyta o hasło, które jest zapisane. Chciałbym, aby nie pytało (autoconnect odpada, przynajmniej na razie).

A próbowałeś zmienić opcję na “Dowolny użytkownik tego komputera” ??

Oczywiście, że tak.

EDIT:

Nikt nie zna odpowiedzi? Dla mnie takie zachowanie jest dziwne, ponieważ na XP dokładnie z takimi ustawieniami było ok, tutaj pewnie jeszcze jakieś dodatkowe ustawienia są potrzebne, tylko gdzie?

Hm… a dzwoniłeś do TP-sa??? - oni są od dokłądnych danych dotyczących ich oprogramowania, ja osobiście polecam zakup routera z modemem ADSL i problem z głowy (wydatek spory), ale jakie kożyści.

Ja usłyszałem z kilku źródeł iż jest to wymóg bezpieczeństwa i takie tam pierdoły więc zmieniłem sprzęt i mam w nosie i TP i Netię, w obu przypadkach działa słodko i w dodatku z laptopem można iść nawet do kabiny “ciężkich westchnień”

djDziadek , ale o czym Ty piszesz? Co ma wspólnego TPSA z automatycznym łączeniem? A tak na logikę, to na XP działa, więc wiadomo, że to nie wina TPSY… Korzystam z wbudowanego kreatora i połączenia sieciowego w Win7, więc tym bardziej nie chodzi mi tutaj o oprogramowanie od Neostrady. :razz:

A IP (od usługodawcy) szanowny pan ma stałe czy dynamiczne,jak rozumiem łączysz się przez modem a nie przez Live Bugsa, z tego co pamiętam dochodzi jeszcze zgodność protokołów sieciowych i takie tam i to właśnie ma wspólnego TP-sa - bo jak wynika ze screena jest to Twój usługodawca, pokazałeś tylko część ustawień sieciowych więc nie bardzo mogę Ci pomóc tak Ad-Hoc. Podałem Ci najprostrze choć nie najtańsze rozwiązanie.

Ale to nie ma znaczenia! Przecież napisałem, że na XP działa z takimi ustawieniami, a na Win7 już nie chcę działać (pewnie wymaga jakichś dodatkowych ustawień i ja nie wiem których) :wink:

Łączę się przez modem Sagem F@ast 800 (badziew, ale na razie innego nie mam, zamierzam kupić w najbliższym czasie router z modemem adsl i wcale nie jest to taki wydatek (ok. 250 zł za coś dobrego) a zwiększa komfort. Z resztą, rozmawiamy o tym, jak zmusić Win7 do automatycznego łączenia, bez pytania o hasło. Skoro na XP z tym samym sprzętem i takimi ustawieniami jak na screenie działa, to i na Win7 powinno, ale nie działa…

no właśnie chodzi o to, że nic nie okazałeś, nie pokazałeś jak masz skonfigurowane zabezpieczenia, pokazałeś tylko kartę logowania, z której nic nie wynika - ustawienia w win XP i 7-ce są różne (chodzi o sposób weryfikacji klienta - czyt. zabezpieczenia) ale dla ciebie jak widzę wszystkie ustawienia są takie same. Jeśli nie ustawiłeś tych parametrów ręcznie - nie będą działały tak jak na XP…

djDziadek , jakbym wiedział gdzie mam tych ustawień szukać, to bym tutaj tematu nie pisał… Idąc dalej, próbowałbym konfigurować coś. Niestety poszukałem sporo ale w efekcie nic nie znalazłem. Oczywiście mogę pokazać screeny, tylko skąd?

EDIT:

Na Viscie Ultimate 64bit z takimi ustawieniami jak na screenie również działa i nie pyta o hasło. Sprawdziłem na innym komputerze.

DODANO 29.10

To jak? Nikt nie zna rozwiązania problemu? Będę wdzięczny za wszelką pomoc :wink:

Sagem F@ast 800 jest w porządku, jeśli chodzi o asortyment TP. Nie widziałeś ZTE i Speedtoucha (ten drugi jest ok, ale na 7…). Zakładam, że nie instalowałeś aplikacji dostępowej neostrada tylko same sterowniki do modemu? Z jakiego źródła - płyta CD, strona Sagema, strona TP? I podaj mi rewizję modemu (naklejka pod spodem - E?).

Może ma o coś wspólnego z Kontrolą konta użytkownika? W Panelu sterowania ustaw, żeby system nie powiadamiał o zmianach. Strzał ;p

Ekshibicjencja , mam właśnie Sagema, ale mam też ZTE. Ten ZTE nawet nie działa na 7. Nic od neostrady/telekomunikacji nie instalowałem, tylko same najnowsze sterowniki dla Visty 64bit (dla 7 nadal jeszcze nie ma) ze strony Sagema. Żadnego problemu ze sterownikami nie było, nic nie krzyczało o certyfikaty itp. przy instalacji. Rewizja (jeżeli o to Ci chodzi) to E2T.

No właśnie nie bardzo, już tak próbowałem :wink:

Dodane 03.11.2009 (Wt) 19:54

No i jak? Nikt więcej nie ma żadnego pomysłu?