Nie laduje się SO do końca

Witam.

Pisze w imieniu mojej koleżanki, której laptop Acer przestał normalnie funkcjonować. Problem polega na tym, że kiedy normalnie system startuje, jest logo WIndowsa (WIndows XP Professional), lecz gdy już powinien się wczytać pojawia się tylko czarny obraz. Kiedy chce się wczytać albo okno ustawień biosa albo tryb awaryjny laptop się samoczynnie wyłącza. Tak samo się dzieje podczas ładowania LiveCD Linuxa, wyłącza się.

Problem zaczął się pojawiać, gdy przez przypadek koleżanka odinstalowała sterowniki do płyty glównej Ati Radeon Xpress 1100.

Proszę Was o jakieś rady, wskazówki i z góry dziekuję.

Ja jak tak miałem to pomógł tylko format. Pozdrawiam

Zmień tytuł to po pierwsze

Spróbuj wystartować system w trybie VGA, jak się uda to zainstaluj stery do grafiki

Hej,

Akurat format to ostateczność…

Dla jasności i uprzedzając ewentualne pytania - uruchom komputer i po zakończeniu testów BIOS naciśnij klawisz F8 na klawiaturze. Gdy pojawi się menu Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, wybierz opcję “Uruchom komputer w trybie VGA”. Ta opcja uruchamia system Windows w trybie 640 X 480 z użyciem bieżącego sterownika wideo (innego niż Vga.sys). Ten tryb jest użyteczny w przypadku, gdy zmieniono ustawienia wyświetlania, a monitor nie jest w stanie ich wyświetlić. Dodatkowe informacje na ten temat możesz znaleźć w artykule Opis opcji rozruchu w trybie awaryjnym w systemie Windows XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Próbowałem już z rożnymi wersjami trybu awaryjnego, przy wszystkich komputer się wyłączył, a nie było opcji VGA.

na bank jest tryb vga szukaj dalej

masz podpowiedź

win2ksafemode3.jpg

P.S. naprawę popraw temat posta bo to aż w oczy razi.