Nie ładuje systemu

Witam. Dostałem od kumpla komputer mówił odrazu że coś nie tak z nim. Po skręcałem go do kupy i efekt jest taki że po załadowaniu Biosu parametry itp powinno ładować system a tu guzik pokazuje się tylko czarne tło i na górze po lewej stronie mruga malutka biała kreseczka nawet Live CD z linuxem nie idzie odpalić więc postanowiłe podłączyć dysk do swego kompa no i sformatować wgrać świeży system podczas formatowania w 29% stoi wiec ma bady zapewne chciałem wyzerować dysk programem MHDD no zeruje ale po pewnym czasie stoi i wyskakuje na niebieskim tle Preset key konditune… i stoi czekam czekam i nic więć wykonałem reamp no fakt badów pełno ma. Użyłem GParted usunołem partycje sformatowałem utworzyłem partcje sformatowałem i instalacja systemu Windows XP przebiegła pomyślnie aż mnie zadziwiło.

Daje raport HD Tune hdtuneerrorscanwdcwd400.png

Ale problem tkwi nadal nie ładuje mi systemu w tym komputerze na moim dysk chodzi i system normalnie ładuje. W czym może tkwić proble?

Parametry teko komputera TO

Intel Pentium II 533MHz

Ram 128MB dysk 40GB

Tyle uzyskałem informacji

problem w uszkodzonym dysku

Vendor43 ale na moim kompie ten dysk chodzi normalnie się system ładuje. A na tamtym nie idzie nie ładuje systemu nic tylko tak jak pisałem czarny ekran a na górze malutki biały mrugający pasek,próbowałem nawet Live CD i też to samo jest. :frowning:

Sprawdź RAM memtestem, albo wsadź pewne kostki.

Adalbert mówisz że to może być wina Ram-u?

Jeżeli nawet LiveCD się nie odpala (który pakuje wszystko do RAMu) to jest to prawdopodobne.

Adalbert No w sumie też masz racje więc spróbuje wymienić Ram odrazu włoże 256 bo i tak miałem wymieniać bo na 128 Windows XP cieniutko by chodził