Nie ma dźwięku po zmianie obudowy

Witam! Dzisiaj postanowiłem sobie zmienić obudowę, ponieważ poprzednia nadawała się jedynie na złom. No i już wszystko przełożyłem itp itd… I tu pojawia się problem, a mianowicie po skręceniu wszystkiego i włączeniu komputera nie ma dźwięku. :frowning: Żaden sterownik się nie odinstalował ani nic takiego, bo komputer normalnie widzi kartę dźwiękową (zintegrowana) itp. Już nie wiem co mam robić, niby się cieszę z nowej obudowy, ale nie mam dźwięku. Proszę, pomóżcie. :frowning:

Gdzie podłączasz głośniki?

Jak do tyłu obudowy, to powinien dźwięk być.

Jak do przodu obudowy, to pewnie nie ma połączenia.

Do tyłu, w nowej obudowie nie mam przedniego panelu z audio, tylko usb.

Spróbuj coś metalowego umieścić tak, aby dotykało metalu przy wtyczkach karty dźwiękowej.

Brak podłączonego przedniego panelu. Zamiast niego wystarczą 2 zworki umieszczone na pinach przeznaczonych do podłączenia panelu.

Znajdź instrukcję do płyty tam będziesz miał info które piny trzeba zewrzeć.

Emm… no tak, a co ma panel przedni do działania dźwięku z płyty głównej?

W panelu przednim nie mam wejść audio, tylko usb. No chyba że panel przedni ma jakieś znaczenie…

Nie znam się zbytnio na tym. :stuck_out_tongue:

A no ma :slight_smile: U mnie po wypięciu starego SoundBlastera też nie było dźwięku. Wystarczyło spiąć dwa piny na płycie głównej i znów dźwięk zaczął płynąć ze zintegrowanej dźwiękówki :slight_smile:

Ja bym proponował zapoznanie się jeszcze z tym tematem.

jak-podlaczyc-przedni-panel-plyta-asus-a7n8x-t394081.html

Moim zdaniem panel w nowej obudowie może być HD-Audio, a płyta ma tylko AC’97.

Tu jest opis obu typów:

http://www.formfactors.org/developer/sp … 04-005.pdf

Matko Boska, czy Wy potraficie czytać? Napisałem przecież, że nowa obudowa nie ma panelu audio, tylko usb…

A poza tym, panel przedni podłącza się całkiem gdzie indziej niż przednie usb i przednie audio…

Widocznie poszła się gwizdać karta dźwiękowa i trudno, trzeba kupić nową…

Dzięki wszystkim za pomoc, do zamknięcia…