Nie ma ikon na pulpicie!

Witam włączyłem komputer i nie mam ikon na pulpicie i nic jak zapisuje np w winampie save list na pulpicie to tez zapisuje sie na pulpicie ale tam nie wyskakuje jak przywrócić wszystkie ikony

mialem to samo i zobacz czy masz w procesach proces : explore.exe jeśli go nie masz to chyba tylko format dysku C tylko pomoże bo ja tak zrobiłem. godzina roboty i wszystko już w porządku

Pulpit-PPM-Rozmieść ikony według-i powinnieneś mieć zaptaszkowane"pokaż ikony pulpitu"

Jak zapewne jest to wina wirusa… mój kolega miał to samo ale nie bawiłem mu się w usuwanie syfu z kompa, postawiłem mu od nowa system.

przywracanie systemu robiłeś?

dodam ze wszystkie systemowe ikony są np mój komputer itp nie ma moich folderów

Nie instalowałeś czasem jakiegoś “syfu” do zmieniania wyglądu na Viste itp.?

nie nic takiego nie instalowałem

ardian171 , 1 sprawa czy masz Start , pasek zadań , tray?

  • następnie sprawdź to co napisał Willy ,

kolejnym krokiem zastosuj porade mariuszreszka , , jeżeli nie ma tego procesu (czego już nie napisał) > procesy > plik > nowe zadanie > explorer.exe >enter - powinny pojawic się ikony pulpitu

Jeżeli i to nie pomoże to pozostała jedynie porada nowy10 , a z formatem zaczekaj - na to nigdy nie jest za późno

ja tez nie mam ikon ;/ niestety pulpit wogule nie reaguje nawet jak klikam prawym na niego. przywracanie systemu nie chce sie wlaczyc a explorer. exe jest ,moze wiecie jak go wlaczyc?

zhazaki , Wciśnij trzech króli: Ctrl+alt+del

menadżer zadań->plik->nowe zadanie i wpisujesz explorer.exe

(czyli, jak mareksolak , pisał)

Chyba to ta najprostsza przyczyna czyli sam użytkownik :wink:

Kliknij na pulpicie P.P.M. i najedz na [rozmieści ikony według] i 3 opcja od dołu [pokaz ikony pulpitu].