Nie ma partycji zgodnej z systemem XP

Witam!

Miałem zainstalowane na kompie Ubuntu 8.04. ,bez windowsa. Wcześniej miałem zainstalowanego windowsa xp.

Teraz postanowiłem powrócić do windowsa i wyrzucić na jakiś czas linuxa. Napotkałem jednak taki o to problem: przy próbie zainstalowania windowsa pojawia mi sie komunikat, że “Nie ma jednak partycji zgodnej z systemem XP”. Dysk mam podzielony na 3 partycje: 2, na których mam dane i jedną “systemową” ©,na której mialem wczesniej windowsa a potem linuxa. Usuwam partycję “c”, tworzę nową surową partycję i oczywiście klikam enter(zainstaluj). I wtedy pojawia mi się ten komunikat i mogę tylko wrocić znów do partycjonowania… i tak w kólko :frowning: Nie wiem co mam zrobić…

Mój komp(jeśli to ma jakieś znaczenie) :

Compal FL90

Intel Core 2 Duo T7500 2x2GHz

nVidia GeForce 8600M GT 256MB GDDR2

Seagate Momentus 120 GB 7200rpm

Proszę o pomoc…

Użyj programu GParted do prawidłowego przygotowania partycji.

OK. Tylko w czym jest problem?Dlaczego tak sie dzieje?Teraz siedze pod linuksem bo nie mam wyjścia… Jak mam rozwiązać problem mając do dyspozycji tylko płytkę instalacyjną windowsa?

a z formatowałeś tą partcję???

W prosty sposób “rozwalając” podczas instalacji systemu partycje Linuxowe po prostu usuwasz partycje i tworzysz nowe. Pod Linux-em masz tez program do nagrywania płyt. Zastosuj się do wskazówki kolegi powyżej pobierz obraz Iso programu do Partycjonowania GParted i wydziel partycje zgodne z XP czyli Fat 32 lub NTFS

Właśnie o to chodzi,że nie mam takiej opcji(!).Nie mogę sformatować,nie mogę wybrać systemu plików… Jestem w szoku,bo wiele razy w życiu robiłem formacik i pierwszy raz mi się to zdarzyło. Wydaje mi się,że coś namieszalem przez linuxa.