Nie ma plików , a pamięć przez nie jest zajęta

Witam!

Dzisiaj chciałem sobie oglądnąć film , podłączam dysk przenośny ( WD 1TB ) i patrze ,a tu folderów nie ma , tylko są jakieś 2 pliki i 2 foldery , Screen : beztytuuzxn.png

Nigdy takiego problemu nie miałem , proszę pomóżcie mi ,aby dane wróciły na swoje miejsce , szkoda jak by 400GB danych poszło w kosz … :frowning:

Pzdr

Nic na tym screenie nie widać - nawet po “przybliżeniu” :stuck_out_tongue:

60002708.png

Mam nadzieję , że tu będzie lepiej :wink:

I dodaję , że na innym komputerze było tak samo .

Ps: jak wpisuję w adres w mój komputer wskazany folder to pojawiają mi się te dane , ale TYLKO po wpisaniu nazwy folderu w adres

A ten plik autorun.inf ma tam być, czy nie wiesz? Bo jak nie wiesz, to na 99,9% jest to odnośnik do jakiegoś syfu, który siedzi ci na tym dysku.

Kliknij w “Organizuj” -> Opcje folderów i wyszukiwania -> Widok. Tutaj odznacz:

  • Ukryj rozszerzenia znanych plików

  • Ukryj chronione pliki systemowe

  • Ukryte pliki i foldery - zaznacz Pokaż…

Prawdopodobnie pojawią ci się jakieś dziwne foldery, nieznane pliki *.exe, albo/i pliki *.vbs

Jeśli masz tam ten syf, to kto wie, co on narobił. Wystarczy, że do pliku autorun.inf została wprowadzona o pliku wykonywalnym, który odpowiada za usunięcie wszystkich folderów z dysku i BOOM! Danych nie ma :wink:

PS:

“Obejrzeć” - tak się mówi po polsku. Jeśli mi nie wierzysz, to zajrzyj do słownika języka polskiego PWN i wpisując “oglądnąć” zostaniesz odesłany do hasła “obejrzeć”.

Ale pisałem , że mogę z tych danych korzystać , ale muszę w adresie mojego komputera wpisać : komputer/elements/filmy i mi się pojawia ten folder i mogę normalnie oglądać , tyle że inaczej się nie idzie dostać ;/

Zawartość pliku autorun :

[autorun]

ICON=AUTORUN\WDLOGO.ICO

Dzięki kolego , te odznaczanie pomogło i foldery wróciły , z góry dzięki za pomoc :0

No to w takim razie wygląda na to, że pliki/foldery są ukryte.

Opcja ukryj systemowe pomogła , po odznaczeniu pojawiają się