Nie mam dzwięków

A więc zrobiłem formata, zainstalowałem wszystkie sterowniki z płytki tylko 1 nie da się zainstalować ponieważ wymagany jest servicepack1 a ja mam 2 :]. W menadżeże urządzeń jest żółty wykrzyknik przy audio deviceon high Definition Audio Bus. Patrzyłem na forum i jeden koleś też miał taki problem lecz mi to nie pomogło. Naściągałem się jakiś akualizacji itp. lecz nic to samo;/Proszę o szybką pomoc. Zgóry dziękuje

Dysk mam Gigabayte

Dysk mam Gigabayte

chyba płyę główną …

Więc zaisntaluj SP2 bo myślę że o to chodzi (jest na dobrychprogramach ) a potem doinstaluj ten sterownik

Myslę że chodzi ci o REALTEK ac’97 audio driver

Hej,

To tak nie do końca - zawsze w wymaganiach podawane są wymagania minimalne - i tak samo jest z SP do Windows’a. Jeśli podane jest, że wymagany jest SP1, to nie powinno być problemów przy SP1 i wszystkich wyższych, czyli w wypadku WIndows’a XP SP2 lub SP3. :slight_smile:

Na 99% brakuje Ci poprawki, która umożliwia korzystanie z dźwięku w standardzie HD. Włącz Panel Sterowania -> Dodaj/Usuń Programy. Zaznacz w nim Pokazuj aktualizacje i sprawdź, czy na liście jest High Definition Audio Driver Package - KB888111. Jeśli nie ma, koniecznie ściągnij albo ze strony Microsoft’u, albo ze strony producenta płyty głównej - zwykle bowiem poprawka ta dodawana jest do sterownika dźwiękowego. Najlepiej podaj, jaki to model płyty głównej.

No właśnie nie - Realtek '97 nie jest kodekiem HD, więc z nim nie byłoby problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus