Nie mam dżwięku nawet przy zainstalowanych sterownikach

Witam , mam kartę dźwiękową VIA AC’97 Enhanced Audio Controller i znajdowałem bardzo dużo sterowników do tej karty dzwiękowej a płytka od płyty głównej gdzieś zaginęła i nie wiem co mam robić w media playerze jest odtwarzana piosenka ale nie słychać jej. Głosniki są napewno dobrze podpięte, sprawdzałem z innymi i też nie działa. Sterowniki mam zainstalowane ale nie ma dzwięku. ŻADNEGO nawet z windowsa. Od razu mowie ze nie ma zadnych wykrzyknikow itp. w menedzeze urzadzen i nie sa dzwieki wyciszone ;/

A jak w ustawieniach audio?

Start > panel sterowania > Urządzenie audio > audio > odtwarzanie dźwięku > głośnośc ? ?

  • a jeszcze pytanie , sterowniki aktualizowane?

stery zaktualizowane glosnosc na fulla NIE wyciszone … Karta dzwiekowa na 99,9% dobra, sprawna

No właśnie sprawdz głośniki i karte dźwiękową a sterowniki to czasem niezainstalują się z głównego setup-u ja tak ze starą płytą główną miałem. heh ale jest jeszcze możliwość że ten 0.1% to karta padnięta albo wejście zrąbane

Kodeki zainstalowane?

Babu , jaką posiadasz płytę główną ? (producent, model).

Sprawdzisz to programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Nazwa płyty głównej).

MSI KT3 Ultra2 (MS-6380E) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio) hmmm , okazało się że jak zmienie na wejście środkowe niebieskie i dam ustawienia glosnika 5.1 to jest dzwiek… Otórz to że nie z windowsa tylko mp3 w winampie, gry, przegladarki nie… w gta sa nie mam dzwiekow wszystkich np. jak jade samochodem to odglosu silnika albo nie mam dzwieku w filmikach ale to inna sprawa, ogolnie dzwieki sa ale tylko te obslugiwane przez program (winamp, gta, i inne) ale nie mozlilla i ogolnie przegladarki.

Babu , pobierz i zainstaluj sterowniki chipsetu płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Mam zainstalowane bo kiedys zakladalem podobny watek… MAm ZAINSTALOWANE to wszystko…

PS. Celtic 1 - 0 Barca - niestety

Babu , jakie posiadasz głośniki ? STEREO, czy 5.1 ?

zwykle 2 glosniki …

START -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> w pozycji “Ustawienie głośników” kliknij na przycisk “Zaawansowane” -> z rozwijanej listy wybierz: Wolnostojące głośniki STEREO, następnie Zastosuj i OK, ponownie Zastosuj i OK.

Głośniki podłącz do zielonego gniazda w karcie dźwiękowej.

Tak mialem zrobione i nie idzie zaden!!

Babu , jakich kolorów gniazda masz w karcie dźwiękowej ?

czerwony, niebieski i zielony… Mam teraz podlaczone pod zielone…Na niebieskich idzie muzyka, gry ale żadnych dzwięków z windowsa.