Nie mam dżwięku nawet przy zainstalowanych sterownikach

(Babubarca19) #1

Witam , mam kartę dźwiękową VIA AC'97 Enhanced Audio Controller i znajdowałem bardzo dużo sterowników do tej karty dzwiękowej a płytka od płyty głównej gdzieś zaginęła i nie wiem co mam robić w media playerze jest odtwarzana piosenka ale nie słychać jej. Głosniki są napewno dobrze podpięte, sprawdzałem z innymi i też nie działa. Sterowniki mam zainstalowane ale nie ma dzwięku. ŻADNEGO nawet z windowsa. Od razu mowie ze nie ma zadnych wykrzyknikow itp. w menedzeze urzadzen i nie sa dzwieki wyciszone ;/

(mareksolak) #2

A jak w ustawieniach audio?

Start > panel sterowania > Urządzenie audio > audio > odtwarzanie dźwięku > głośnośc ? ?

• a jeszcze pytanie , sterowniki aktualizowane?

(Babubarca19) #3

stery zaktualizowane glosnosc na fulla NIE wyciszone … Karta dzwiekowa na 99,9% dobra, sprawna

(Johnny B4) #4

No właśnie sprawdz głośniki i karte dźwiękową a sterowniki to czasem niezainstalują się z głównego setup-u ja tak ze starą płytą główną miałem. heh ale jest jeszcze możliwość że ten 0.1% to karta padnięta albo wejście zrąbane

(Longhorn2009) #5

Kodeki zainstalowane?

(Seba86mu) #6

Babu , jaką posiadasz płytę główną ? (producent, model).

Sprawdzisz to programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Nazwa płyty głównej).

(Babubarca19) #7

MSI KT3 Ultra2 (MS-6380E) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio) hmmm , okazało się że jak zmienie na wejście środkowe niebieskie i dam ustawienia glosnika 5.1 to jest dzwiek… Otórz to że nie z windowsa tylko mp3 w winampie, gry, przegladarki nie… w gta sa nie mam dzwiekow wszystkich np. jak jade samochodem to odglosu silnika albo nie mam dzwieku w filmikach ale to inna sprawa, ogolnie dzwieki sa ale tylko te obslugiwane przez program (winamp, gta, i inne) ale nie mozlilla i ogolnie przegladarki.

(Seba86mu) #8

Babu , pobierz i zainstaluj sterowniki chipsetu płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

(Babubarca19) #9

Mam zainstalowane bo kiedys zakladalem podobny watek… MAm ZAINSTALOWANE to wszystko…

PS. Celtic 1 - 0 Barca - niestety

(Seba86mu) #10

Babu , jakie posiadasz głośniki ? STEREO, czy 5.1 ?

(Babubarca19) #11

zwykle 2 glosniki …

(Seba86mu) #12

START -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> w pozycji “Ustawienie głośników” kliknij na przycisk “Zaawansowane” -> z rozwijanej listy wybierz: Wolnostojące głośniki STEREO, następnie Zastosuj i OK, ponownie Zastosuj i OK.

Głośniki podłącz do zielonego gniazda w karcie dźwiękowej.

(Babubarca19) #13

Tak mialem zrobione i nie idzie zaden!!

(Seba86mu) #14

Babu , jakich kolorów gniazda masz w karcie dźwiękowej ?

(Babubarca19) #15

czerwony, niebieski i zielony… Mam teraz podlaczone pod zielone…Na niebieskich idzie muzyka, gry ale żadnych dzwięków z windowsa.