Nie mam dzwieku

witam

mam problem z dziwekiem w compaq hp nx 6325, instaluje sterowniki sciagniete ze strony HP i podczas instalacji wyskajuje info ze nie mozna znalesc karty. sprawdzilem w bosie nie mam opcji na wlaczanie/wylaczanie karty dzwiekowej albo jest zablowowana.

tak czy inaczej przed zmiana win xp dzwiek dzialal.

czy ktos pomoze ? ? ?

z gory dziekuje :slight_smile:

Jaką zmianą nie rozumiem…? Menedżer urządzeń widzi karte?

1.zmiana winxp to format i instalacja nowego windowsa

2.menedzer urzadzen nie widzi karty

Może sie sepsuła,spaliła albo źle podłączona :slight_smile:

Jesteś pewny że instalujesz WSZYSTKIE sterowniki? Bo nieraz jest tak że potrzeba sterownika żeby system zauważył jakąś szynę danych, potem sterownika żeby na tej szynie rozpoznał urządzenia i potem sterownika żeby te urządzenia zadziałały - zwłaszcza w laptokach,

:x

nie jestem pewien czy mam zainstalowane wszystkie sterowniki do tego lapa ale wszystkie podane sterowniki na stronie hp zostaly zainstalowane oprocz dzwieku moze czegos brakuje ale jedyne sterowniki ktorych brakuje w menedzeze urzadzen to :

OTHER DEVICES

PCI DEVICES

te dwa sterowniki sa ze znakiem zaoytania

reszta wydaje sie ok

a jesli to faktycznie uszkodzona dzwiekowka lub zle podlaczona to mam pytanie:

macie jakies rady jak to sprawdzic ???

Sorki nie doczytałem że to lapek :slight_smile:

Czyli to INNE urządzenie które Windows w ogóle nie rozpoznaje - na pewne nie są wszystkie sterowniki

Czyli to coś na PCI, (W zwykłych pecetach na PCI zazwyczaj jest karta dźwiękowa więc w laptopie może też…) - i tez nie ma to sterownika czyli nie są wszystkie.

Często jest też to modem, karta sieciowa, telewizyjna i kontrolery sata. :stuck_out_tongue:

Co do tematu, to może spróbuj jeszcze raz wgrać sterowniki (np. z płytki, którą dostałeś przy kupnie - jeśli ją dostałeś oczywiśćie :mrgreen: ). Jeżeli to nie pomoże, to w ostateczności możesz postawić Windowsa na nowo.

Chodziło mi akurat o to że wykryte PCI Devices to pomimo zainstalowanych sterowników może być właśnie karta dźwiękowa. Czyli tak jak pisałem wcześniej, sa sterowniki które zainstalują przykładowo “Karta dźwiękowa HP” a nie ma sterowników które zmienią “PCI DEVICES” na “Karta dźwiękowa HP”.

windowsa wgrywam juz 3 raz wiec kolejny raz mi raczej nic nie da. napewno brakuje mi jakis sterownikow tylko problem polega na tym ze niewiem jakich

jedyne co mozna stwierdzic to ze nie ma dźwięku a plyta glowna raczej jest zainstalowana bo wlasnie z niego korzystam i pracuje wszystko bez zarzutów

karta graficzna tez dziala. probowalem rozne sterowniki nawet te ze strony hp i nic. Moze ktos mam jaka stronke z sterownikami gdzie mozna by znalesc

odpowiedznie sterowniki.

ale przechodzi mi jeszcze jedna mysl czy moze to byc wina widowsa >?

mam copie windowsa xp pro sp2 moze jakie aktualizacjie czy cos ?

kurcze pomozcie bo bez dziweku to desperacja

mam jeszcze kompa della i tez nie mam dzwieku i zainstalowalem ten sam windows moze faktycznie cos nie tak z tym windowsem ?

co prawda mam tego windows juz jakis czas i na starym kompie wszystko smigalo jak ta lala :slight_smile:

czekam na jakies solucje plzzzzzzz

Może być wina Windowsa, ale w sensie takim iz fabryczny windows np. Dell’a czy HP ma sterowniki w sobie a ty musisz dograć osobno…

spróbuj tych

http://rapidshare.com/files/60636388/WDM_A389.exe

a tu masz nowsze ale nie sprawdzone :

http://rapidshare.com/files/62246029/WDM_A400.exe

napisz czy działa :slight_smile:

zainstaluj service pack 2 <-- u mnie pomogło

probowałem tych kodów i nic

jedyne co wyskoczyło to ze ktoś chce przejąć sygnał czy coś takiego

a co do sp2 to już mam :slight_smile: i nie pomogło

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 13:22

może ktoś znalazł sterowniki do tego laptopa (HP Compaq nx6325) jeśli tak proszę o POMOC !!

sprobuje zainstalować jeszcze raz :?

poszukaj innych sterowników

Moze ja miałem to samo!! Ja kupiłem kompa nowego i tez nie było dzwieku!! nie było dzwieku bo musiałem nagrać sterowniki do karty dzwiekowej ale zeby je nagrac to wymagane było posiadanie SP1!! Kupiłem oeginalnego windowsa i nagrałem sterowniki bez problemu i dzwiek jest!!

no tak a jak mam sp2 to tak samo jak bym i miał sp1 no chyba ze muszę mieć tylko sp1 ale skąd mam wziąć teraz sp1 ?

dzięki za rade sprobuje znaleźć sp1 i odp. co sie stało

Złączono Posta : 19.11.2007 (Pon) 0:19

i sprawa sie wyjaśniła nie wiem jak dokładnie to działa ale wystarczyło do instalacji w win xp dodać ścieżkę dostępu z internetem i sterowniki same poszły te co nie poszły już miałem na dysku wiec tylko instalka została i jest gotowe i działa :mrgreen:

dzięki za pomoc