Nie mam pojęcia czym są procesy gdzie nazwa składa sie z samych cyfr

Witam państwa, jestem tutaj nowy, mam lecz nadzieję że mi pomożecie.
Dowiedziałem sie ostatnio że aby laptop szybciej chodził i sie tak nie grzał, trzeba posmarować pastą termoprzewodzącą, gdzieś w środku. Jak będę mógł to oddam do specjalisty gdyż popsułem wiele komputerów a nie stać mnie na to. Tak metodą prób i błędów(niestety) uczę się jak czyścić skutecznie dysk komputera i siedzące w nim programy. Ostatnio intryguje i trzyma w niepewności brak wiedzy na temat tychże procesów. załączam na zdjęciu, i mam nadzieje że ktoś coś wie. Dziękuję.
Interesuje mnie tylko, czy spowalniają one komputer, i stanowią zagrożenie.

Nagłówek

Jeżeli laptop się przegrzewa to wystarczy go porządnie wyczyścić tj. rozkręcić go na tyle aby zapewnić sobie swobodny dostęp do układu chłodzenia.
Pastę możesz wymienić co najwyżej na procesorze oraz karcie graficznej, o ile faktycznie istnieje taka potrzeba - czasem zamiast niej znaleźć możesz jednak tzw. termapady.
Jeżeli wiesz tylko tyle, że pastę stosuje się gdzies w środku, nie próbuj samodzielnie czyścić urządzenia.

1 polubienie

Rozumiem, będę już to wiedział. Dziękuję za pomoc. Ja nie mam smykałki do bawienia sie tymi rzeczami.

Nie ma sprawy, nikt z nas wszystkiego nie wie.