Nie mam przycisku shut down w menu start

witam, mam taki problem, nie mam przycisku shut dawn (zamknij) w menu start. mam tylko log off i dopiero jak klikne log off to sie wylogowuje i dopiero mam przysisk shut dawn, a chciałbym zeby przycisk shut dawn był tak jak w XP w menu klasycznym. jak mam to zmienic?

poczytaj to:

http://www.pcworld.pl/news/94745/Jak.uk … ystem.html

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

wkleić te dwie ścieszki ?

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoClose”=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoClose”=-

wkleić wszystko to co jest na żółtym tle

:slight_smile:

ale nic mi sie nie zepsuje? bo jeszcze znalazłem cos takiego Uruchamiamy “Zasady zabezpieczeń lokalnych”.

Przechodzimy do “Ustawienie zabezpieczeń” > “Zasady lokalne” > “Przypisywanie praw użytkownika”.

Z prawej strony okna dwuklik na wpis:

“Zamykanie systemu” możemy tam dodać użytkownika / użytkowników lub całą grupę która będzie mogła wyłączyć komputer (zamknąć system).

tylko nie wiem jak to znaleźć bo mam viste angielską. moze wiesz jak to po angielsku bedzie?

słuchaj zrób jedno napisz czy zadziałało

i nie mieszaj ze sobą różnych porad bo nic dobrego z tego nie wyniknie

:slight_smile:

zrobiłem tak ale plik notatnika nie zmienia sie na pliczek co podaleś. i niec sie nie dodaje do rejestru tylko otwiera sie normalnie notatnik.

bo źle go zapisałeś ma być z rozszerzeniem .reg

:slight_smile:

no tak go nazwałem plik.reg i jest dalej notatnikiem, nie zmienił sie w tą ikonke rejestru. moze dlatego ze mam po angielsku viste?

nie. musisz dać rodzaj zapisania jako “all files” a nie “text document” i wtedy dopiero rozszerzenie .reg w nazwie

no zrobilem tak ale wyskoczył komusikat, dodam że mam viste

6e80dfea86018303.jpg

spróbuj zapisać na innej partycji niż C: (pulpit jest na C:), może to jest błędem.

zrób to ręcznie

poszukaj i kliknij w plik regedit.exe >> otworzy się edytor rejestru >> rozwiń plusikami klucz

w oknie po prawej odszukaj wartość NoClose

PPM na NoClose >> usuń

potem drugi podany klucz

zamknij edytor i restart komputera

:slight_smile:

no mam coś takiego

jakie PPM? jaki drugi klucz? jak mozesz to napisz krok po kroku bo w rejestrze boje sie trochę grzeabć

PPM = Prawy Przycisk Myszy na NoClose >> usuń

podałem dwa klucze

:slight_smile:

już mam to shut dawn, usunołem to noClose tylko z tego jednego klucza HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer, potem reset i juz mam to co chciałem.