Nie mam przycisku shut down w menu start

(Skarbonka2000) #1

witam, mam taki problem, nie mam przycisku shut dawn (zamknij) w menu start. mam tylko log off i dopiero jak klikne log off to sie wylogowuje i dopiero mam przysisk shut dawn, a chciałbym zeby przycisk shut dawn był tak jak w XP w menu klasycznym. jak mam to zmienic?

(hoobert) #2

poczytaj to:

http://www.pcworld.pl/news/94745/Jak.uk ... ystem.html

(Leon$) #3

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

(Skarbonka2000) #4

wkleić te dwie ścieszki ?

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoClose"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoClose"=-

(Leon$) #5

wkleić wszystko to co jest na żółtym tle

(Skarbonka2000) #6

ale nic mi sie nie zepsuje? bo jeszcze znalazłem cos takiego Uruchamiamy "Zasady zabezpieczeń lokalnych".

Przechodzimy do "Ustawienie zabezpieczeń" > "Zasady lokalne" > "Przypisywanie praw użytkownika".

Z prawej strony okna dwuklik na wpis:

"Zamykanie systemu" możemy tam dodać użytkownika / użytkowników lub całą grupę która będzie mogła wyłączyć komputer (zamknąć system).

tylko nie wiem jak to znaleźć bo mam viste angielską. moze wiesz jak to po angielsku bedzie?

(Leon$) #7

słuchaj zrób jedno napisz czy zadziałało

i nie mieszaj ze sobą różnych porad bo nic dobrego z tego nie wyniknie

(Skarbonka2000) #8

zrobiłem tak ale plik notatnika nie zmienia sie na pliczek co podaleś. i niec sie nie dodaje do rejestru tylko otwiera sie normalnie notatnik.

(Leon$) #9

bo źle go zapisałeś ma być z rozszerzeniem .reg

(Skarbonka2000) #10

no tak go nazwałem plik.reg i jest dalej notatnikiem, nie zmienił sie w tą ikonke rejestru. moze dlatego ze mam po angielsku viste?

(Hitm3n) #11

nie. musisz dać rodzaj zapisania jako "all files" a nie "text document" i wtedy dopiero rozszerzenie .reg w nazwie

(Skarbonka2000) #12

no zrobilem tak ale wyskoczył komusikat, dodam że mam viste

6e80dfea86018303.jpg

(Hitm3n) #13

spróbuj zapisać na innej partycji niż C: (pulpit jest na C:), może to jest błędem.

(Leon$) #14

zrób to ręcznie

poszukaj i kliknij w plik regedit.exe >> otworzy się edytor rejestru >> rozwiń plusikami klucz

w oknie po prawej odszukaj wartość NoClose

PPM na NoClose >> usuń

potem drugi podany klucz

zamknij edytor i restart komputera

(Skarbonka2000) #15

no mam coś takiego

jakie PPM? jaki drugi klucz? jak mozesz to napisz krok po kroku bo w rejestrze boje sie trochę grzeabć

(Leon$) #16

PPM = Prawy Przycisk Myszy na NoClose >> usuń

podałem dwa klucze

(Skarbonka2000) #17

już mam to shut dawn, usunołem to noClose tylko z tego jednego klucza HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer, potem reset i juz mam to co chciałem.