Nie mogę dopsasować rozdzielczości monitor samsung 1930

Witam,

Zrobiłem format na komputerze Windows 7 home premium, jednak po formacie pojawił się problem dopasowania rozdzielczości, ogólnie były tylko 4 do wyboru z czego każda “niewyraźna” . Monitor to samsung 1930n . Gdzieś w internecie znalazłem sterowniki i zainstalowałem, po czym jeszcze gorzej, ponieważ rozdzielczość zmieniła się na 1024x768 już kompletnie niewyraźna… Co mam zrobić żeby jakoś ogarnąć tą rozdzielczość?

pozdrawiam.

Jaką masz kartę graficzną i jakie połączenie komputera z monitorem 

W systemie mi pokazuje tak: standardowa karta graficzna VGA . Typ mikroukładu: NVIDIA . Połączenie takim niebieskim kablem, tzn z niebieską końcówką, wpina się też w taki “niebieski” port .

Jeśli nie jest dostępna wyższa rozdzielczość powinieneś zainstalować inny sterownik (odpowiedni dla twojej karty graficznej). Jej model możesz określić programem aida

Modem? Ogólnie to sprawdziłem everestem i na inne sposoby, tylko wszędzie jest “standardowa karta graficzna VGA” …

A ma być: Nvidia GForce … (tu wpisać model który posiadasz).

Główny sterownik: VGA

Wersja: 6.1.7600.16385

O to chodzi? Ponieważ nic innego nie chce mi pokazać.

Ściągnij i przeskanuj, może wykryje Ci kartę i ściągnie stery http://www.dobreprogramy.pl/SlimDrivers,Program,Windows,25819.html

MO ze będzie prościej, jak podasz z jakim sprzętem mamy do czynienia - bo tak to tylko można sobie wróżyć.

Jak mogę to sprawdzić? W tych aplikacjach wszędzie pokazuje mi się to co napisałem. Otworzyłem nawet klapę komputera i szukałem jakichś nazw, niczego nie znalazłem żadnego Geforce czy coś, jedynie malutki napis GT240 … Ściągnąłem jakiś “główny” sterownik ogólny do Geforce i nie chciał mi się zainstalować, ponieważ wyskoczył komunikat, że są nieprawidłowe czy coś takiego.

http://pl.download.nvidia.com/Windows/341.44/341.44-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe

(oczywiście zakładając że masz system w wersji i64 bit)

Tak 64bit. Ok, dzięki, ten w końcu działa.