Nie mogę kliknąć w przyciski


(Maciej Oleksyk) #1

Witam ponownie, od wczoraj wieczór mam problem z wciśnięciem przycisków w ustawieniach kopii zapasowej. Wszystko działało ok aż po restarcie przestało. Nie instalowałem żadnych nowych programów, ot tak z siebie nie działa. Nie mogę kliknąć w zaznaczone przyciski, klikam i nic się nie dzieje. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Na screenie zaznaczyłem to, co nie działa. System to oryginalny Win7 32 bity.

http://img837.imageshack.us/img837/6038/92567276.jpg


(Łukash) #2

Może przywrócenie systemu rozwiąże problem.Lub popatrz w zasady grupy(jak twoja edycja posiada) - gpedit.msc>Konfiguracja użytkownika> Szablony administracyjne> Panel sterowania czy nie ma jakiś restrykcji na funkcje :?:


(Maciej Oleksyk) #3

Przywracałem system do okresu w którym działało, po restarcie znów nie mogę kliknąć. Niestety nie działa mi powyższa komenda, Home Premium u mnie.


(Łukash) #4

Stwórz nowy folder i zmień nazwę na

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Folder zmieni ikonę i nazwę na GodMode I zobacz czy z tego miejsca jest dostęp.


(Maciej Oleksyk) #5

God Mode się odpala. Konfiguracja użytkownika> Szablony administracyjne> Panel sterowania - nie ma tam jednak żadnej z tych opcji.


(Łukash) #6

Zobacz czy ustawienia kopii działają(pewnie nie ale zobacz)Nie używałeś jakiegoś tweakera ,programu który zmienia ustawienia systemowe ?


(Maciej Oleksyk) #7

Nie działają…Kopia robi się jednak codziennie tak jak ustawiłem na początku…Właśnie nic takiego nie instalowałem, system postawiony 3 dni temu, aktualizacje i pakiet podstawowych programów. Od momentu działania do przestania nie było nic instalowane/ruszane. Tylko net na firefoxie. Zalogowany jestem jako administrator cały czas.


(Łukash) #8

Kurcze ,może spróbuj w cmd- uruchom jako admin i wpisz sfc /scannow enter i poczekaj na koniec skanu i podaj info po ukończeniu.


(Maciej Oleksyk) #9

Zrobione. “Funkcja zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności”


(Łukash) #10

Hmmm ,może by spróbować wyłączyć usługę Kopiowanie woluminów w tle ,bo to chyba ta usługa odpowiada za tą funkcje ale nie wiem czy to Ci czasem nie uszkodzi plików kopii, z restartować kompa ,potem z powrotem włączyć i znowu restart :?: Ale tak jak piszę nie znam skutków ubocznych takiego działania i raczej nie polecam ,tylko głośno myślę :slight_smile: i chyba w ogóle nie ma sensu tego w tym wypadku robić.


(Fundacjapomocszkole0) #11

Witaj. Proponuję ( najpierw normalnie ) a potem jeżeli trzeba, w trybie awaryjnym - zmień ustawienia w harmonogramie kopii zapasowej, przejdź na ręczne robienie kopii. Sprawdź po restarcie ( lub wyłącz harmonogram ). Powodzenia


(Maciej Oleksyk) #12

AjWi dzięki ale kopia zapasowa musi robić się automatycznie.

Łukash obadam wieczorem ten sposób jak tylko automatyczna kopia się zrobi by w razie czego przywrócić wszystko.

Dodane 21.07.2010 (Śr) 11:32

Niestety wyłączenie i ponowne włączenie tej usługi nic nie dało. Ale też nie popsuło niczego;]