Nie mogę kontynuować instalacji Windows XP

(Jarasek38) #1

Otóż. Podczas instalacji Windows XP Home Edition, do pewnego momentu nie występowały problemy. Po włożeniu płytki z Windowsem wszystko idzie ok. Tyle że ja przyzwyczaiłem się do tego że po włożeniu płyty muszę wcisnąć dowolny klawisz by rozpocząć instalacje no a od razu wyskakuje komunikat ''Instalator sprawdza konfiguracje sprzętową komputera". Mi to narazie nie przeszkadza, bo chcę zainstalować ten system, ale po formatowaniu itd. System Windows uruchamia się ponownie i potem przenosi mnie do okienka z dalszą instalacją, np. wpisaniu klucz cd itd. Ale jak już się uruchomił ponownie to jest ten problem że nie mogę zignorować opcji "dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD'' tylko od razu mnie przenosi znowu do I części instalacji. No i nie mogę skończyć instalacji systemu. Nie znam się specjalnie dobrze na komputerach więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

(K Kwapisz) #2

Ammel,

Po końcowej instalacji w ustawienaich biosu zmień bootowanie z CD na bootowanie z dysku albo nic nie klikaj jak bedzie informacja "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD"

Pozdrawiam

(Pawlo3000) #3

TU MASZ KROK PO KROKU JAK ZAINSTALOWAC XP (preczytaj dokladnie)-a nawet zmiana ustawień biosu http://komputery.katalogi.pl/Instalacja_systemu_Windows_XP-t46168.html ja np. mialem tak-moj stary komp padl : [-i kupile mod kolegi-akurat sie pozbywal-a ze ludzie maja syfy-to chcialem zrobic format-ale nie bylo komunikatu ,zeby nacisnac dowonly klawisz : { wiec z pomoca przyszed lwujek google-i wystarczylo wejsc w bios-7 nacisniec-ok -juz dziala-bo nie miałem ustawionego bootowania z CD : { Wiec jak przedmowca-ty musisz na odwrot-zeby bootowal z HDD (dysk twardy)-ale najpierw sporob tak-instuj-i jak juz na tym etapie gdzie musisz uruchomic ponownie-niech sie restaruje-i w tym samym momencie wyjmij płytkę w tym momencie zanim powie ze trzeba uruchomi-nie pamietam cz ysie pyta czy sam sie zrestaruje-ale tuz przed restartem wyjmij płytke instlaacjną-i jak juz sie uruchomi-powinienes miec juz pulpit i cacy-bo to juz juz muwiles ze byl klucz itp-wiec ostatni etap to byl :]-i wtedy nie powie,ze klawisz spowoduje rozruch-bo płyty nie bedzie-i wluz plytke (o ile trzeba-ale chyba nie-bo koniec instlacji)--miałem to samo-i pomogło : ] Instalowałem system już nie wiem ile razy-i mam w 1 paluszku : ] NAPISZ CZY TO WYJECIE PLYTKI COS DALO??????

(Jarasek38) #4

Eh. te moje nie zbyt czytelne pisanie :stuck_out_tongue:

Chodzi mi o to że nie przeszedłem do dalszej części instalacji, bo wiem że trzeba zignorować to ''dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku cd'' tyle że nie mogę tego zignorować, bo mnie i tak samo przywraca do I części instalacji z formatowaniem itd.

(Pawel Pieczyrak) #5

Jeżeli przejdzie pierwsza część to podczas ponownego uruchomienia komputera wejdź do BIOSU, daj HDD jakie pierwszy startowy i powinno ruszyć jak trzeba.

(Jarasek38) #6

Nic. Zauważyłem jedynie że jak na jednym dysku próbuję zainstalować windowsa to wyskakuję komunikat ''dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku cd'' Problemem jest to że to dysk 2 gb :confused: A jak chce na większym zainstalować to nie mogę nic zrobić bo mnie automatycznie przenosi z powrotem do 1 fazy instalacji.

Pytanie : Czy zmiana dysku, wpływa na ustawienia w Biosie ?

Jeżeli nie to jest wina jakichś innych ustawieńw w komputerze.

Pozdrawiam.

(K Kwapisz) #7

Zmiana dysku nie nie wpływa na ustawienia Biosu.

(Jarasek38) #8

A więc biorąc pod uwagę to że na jednym dysku mogę kontynuować instalację, a na drugim nie, to jest coś nie halo. Bo na tym drugim dysku nie mam Systemu, a ustawienia biosu są takie same, to już nie wiem co może jeszcze być. Może coś nie tegos z dyskiem ; /

(Pawel Pieczyrak) #9

A z rób tak. Przejdź przez ten pierwszy typ instalacji, zainstaluj system na tym większym dysku i podczas ponownego uruchamiani komputera wyjmij płytę instalacyjną z napędu. Jak się pojawi logo Windows z tym paskiem, to włóż płytę.

Płytę wyjmij od razu jak się komputer zresetuje.