Nie mogę nagrać płyty po wypaleniu etykiety LS

(Cj88) #1

Kupiłam sobie nagrywarkę z LS i ostatnio chciałam wypróbowac tą funkcje, wszystko skończyło się pomyślnie, ale... I tu problem, odkąd wypaliłam etykiete LightScribe nie mogę normalnie nagrać płyty CD/DVD. Nic się nie nagrywa, nie wiem o co chodzi, dlaczego tak się dzieje. Etykiete wypalałam w Nero Cover Designer, a nagrywarkę mam LG GSA-H54L. Nie chcę kupować nowej bo tą mam dopiero 5 miesięcy. Bardzo proszę o pomoc :frowning:

(Agatonster) #2

Ginny88 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę tego przestrzegać opisując problem.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Oriflame Rutkowski) #3

albo masz uszkodzoną nagrywarkę albo kupujesz cieńkie płyty

(Axess) #4

Spróbuj najpierw nagrać płytę a potem obraz LS. Ma to może związek z powłoką “pod nadruk”. Zresztą w instrukcjach zazwyczaj jest napisane, żeby najpierw nagrać dane na płytę potem ją odwrócić i wypalić etykietę LS.

(Cj88) #5

Nagrywarkę mam 5 miesięczną jak pisałam i nic się z nią nie działo, wcześniej sprawowała się świetnie, płyty kupuje Verbatima

Tak zrobiłam, najpierw nagrałam płyte, a potem LS, ale to nie dotyczy się tej płyty tylko wszystkich płyt, poprostu odkąd nagrałam LS nie dam rady nagrać niektórych płyt, po procesie zapisu płyta jest pusta albo niby zapisana ale nic na niej nie ma :?

(Axess) #6

Myślę, że powinnaś oddać ją do serwisu czy sklepu.Objawy są takie jak w moim Lite-On’e. Zwróciłem, wymieniłem na HP i śmiga. A czyta normalnie płyty? Może laser zapaskudzony?