Nie moge nagrać płyty

Witam! Dzisiaj chciałem nagrać płytę CD ze zdjęciami i jak dałem nagrywaj to poszły tylko 3 te kwadraciki i stanęło, następnie pokazał się napis “Nie można wykonać polecenia ZakończŚcieżkę” . Nie wiem czego to jest przyczyna i proszę was o pomoc. Nagrywarkę mam nową LiteON a oprogramowane to Nero Expres. Nagrywarka kupiłem nową we ferie więc nie powinna byś popsuta. Proszę was o pomoc gdyż muszę nagrać parę płyt a nie mogę. Z góry ślicznie dziękuje i czekam na wasze odpowiedzi. :frowning:

Próbowałeś przeinstalować Nero ?

Ewentualnie użyj alternatywnego oprogramowania do nagrywania płyt -> Ashampoo Burning Studio 6.6 PL

Jeżeli w Ashampoo będzie ten sam problem, to spróbuj nagrać na płytkach innej firmy. Może twoja nagrywarka ma problem właśnie z płytkami firmy, na których chcesz teraz nagrać.

Jeżeli to nie pomoże, to zastanów się nad aktualizacją Firmware Twojej nagrywarki.

Próbowałem nagrać Ashampoo ale w ogóle nie ma Postępu. Płyta startuje i się zatrzymuje i tak w kółko a postępu żadnego. To co teraz zrobić?

Wcześniej nagrywarka nagrywała poprawnie ? Płyty odczytuje poprawnie ?

Jeżeli powyższe zabiegi nie pomogą, to spróbuj jeszcze przeczyścić nagrywarkę płytą czyszczącą do napędów optycznych.

Ostatecznie oddaj ją na gwarancję.

Tak, nagrywała dobrze. Ściągnąłem teraz tą aktualizację Firmware. i jest w folderze jakiś plik o nazwie LL0C to ten?

Jeżeli wypakowałeś zawartość pobranego archiwum i znajduje się w nim plik o nazwie, którą podajesz, to tak - jest to instalator nowego Firmware.

Ta aktualizacja ma taki sam ten sterownik jak nagrywarka ma teraz

Czyli Twoja nagrywarka miała fabrycznie zaimplementowaną najnowszą wersję Firmware.

Spróbuj jeszcze z czystymi płytkami innej firmy, ewentualnie przeczyść napęd płytą czyszczącą.

Ostatecznie oddaj nagrywarkę na gwarancję.

a czy przeinstalowanie Windowsa mogło by ten problem usunąć? Próbowałem nagrać na innych płytach i to samo. zapisałem dziennik. Jeżeli jest on potrzebny to podam.