Nie mogę nagrać płyty!

(system) #1

Mam problem z nagrywaniem płyt, tz. mam WinXP i Nero 6 Ultra Edition Full i gdy wrzucam jakieś pliki do nagrania (obojętnie jakie) i biorę obojętnie jaką szybkość (testowałem na wszystkich) płyta niby się normalnie wypala, tyle że już przy 3% zapalają się czerwone światełka przy kompie i nagrywarce (to znaczy chyba że jakiś error poważny jest :D), ale i tak płyta nagrywa się do końca i gdy jest już 100% pokazuje się, że wystąpił błąd i płyta nie została nagrana. Po włożeniu tej płyty komputer już jej w ogóle nie wykrywa :?

Płyty też próbowałem nagrać bezpośrednio przez kreator wbudowany w XP oraz przez kilka innych programów.

Dodam także, że nagrywarka ta działała już u mnie wcześniej - ten błąd mam od kilku dni.

Co robic? Czy to jest wina nagrywarki czy kompa?

Czy jest taka możliwość, że któryś z kabli do nagrywary ma jakieś przebicia lub w ogóle nie wykrywa tego połączenia? - bo taka opcja byłaby możliwa, gdyż często mam takie niedociągi w kompie :smiley:

(Tokar141) #2

Raczej nagrywarki skoro próbowałeś kilkoma innymi programami

Możesz najwyżej sprawdzić czy są dobrze podłączone jak tak to > serwis

(Jas Mo) #3

to znaczy ,że nagrywarka zaczyna pracować i wypalać

a jakicej firmy płyt używasz >> zmień płyty na inne

(Moderator18) #4

No to najlepiej sprawdź u kogoś czy działa nagrywara i wtedy wszystko będzie jasne.

(system) #5

różne płyty używam

tak właśnie zrobię :wink:

(system) #6

Wyłącz systemowe nagrywanie, zainstaluj ForceASPI, najnowszy firmware, wyłącz autostart dla nagrywarki.