Nie moge nic zainstalować. Wyskakują błędy. Ubuntu 7.04

Instalowałem Virtualbox i ta instalacja trwała 30 minut i nada bez rezultatu, więc postanowiłem wyłączyć instalacje. Zamknełem okno instalatora gdebi nie dał się zamknąć to wylogowałem się. Po starcie systemu prubowałem zainstalować kiba dock.deb i wyskoczył mi komunikat Tylko jedno narzędzie obsługujące oprogramowanie może być uruchomione w danym czasie. Proszę najpierw pozamykać najpierw inne aplikacje np Menedżer aktualizacji aptitude oraz Synapic. Potem włączyłem dodaj\usuń i próbowałem zainstalować jakiś tam pakiet to wyskoczył mi kolejny komunikat

A jak otwieram plik deb to wyskakuje mi coś takiego "

i jest tak samo z każdym debem.

Proszę o pomoc. Nie chce robić reinstaliki bo mam już strasznie dużo zainstalowanych pakietów, a ja mam wolne łącze.

Pozdro

// Poprawiłem Twój post - dodałem tagi quote.

Kaka’

Prawdopodobnie zablokowałeś medżera pakietów innym procesem :slight_smile:

No to przecież masz odpowiedź w podaną na tacy !!

Wpisz w konsoli

dpkg --configure -a

aby rozwiązać problem :slight_smile:

Pozdrawiam!

Z tego co tu jest napisane wynika że wklepałem tą komede w terminal i tam dalej jak widzisz nadal są komplikacje. Jak by tylko to wystarczyło to dawno bym już to zrobił i nie zaśmiecał bym forum. A może jest coś takiego jak pomoc techniczna. W mandrivie była, ale była strasznie droga.

Nie panikuj :wink:

Virtualbox wymaga potwierdzenia licencji. Jak instalujesz z paczki kliknij w tym okienku zakładkę terminal i tam bedziesz musial potwierdzić “ok” licencje czy coś w tym stylu.

Zresztą tu masz videotutorial http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … virtualbox

Tylko ja nic nie moga zainstalować. W tym kwi problem. Po tej instalacji mam zablokowane deby

Witam! Mam ten sam problem… Instalowałem gierkę armagetronad… i teraz lipa… nie wyszła instalacja i synaptic sie zablokował… wyskakuje dokładnie to samo co u Watras16… Nie dałoby się wywalić tego pakietu z ‘oczekujących na instalację’? W tej chwili ma status ‘half installed’…

----EDIT----

Po długim szukaniu znalazłem :D:

Wystarczy pogrzebać w pliku /var/lib/dpkg/status

sudo gedit /var/lib/dpkg/status

i usunąć wpisy dotyczące sprawiającego problemy pakietu… i problem znika ;]

Teraz już nie mam do przestawiania. Zrobiłem formata. Żal mi jest jedynie tych pakietów co zainstalowałem, ale zgromadziłem kilkanaście programów w formie deb i mam Ubuntu na DVD. Mam wolne łącze bo tylko 512kb\s i dla mnie reinstalacja to tragedia. Mogli by zrobić Ubuntu na 2 lub 3 płytach DVD. To by mi odpowiadało.

slooT

sudo dpkg -r ten_pakiet

Żałuj;]

WYŻEJ ROZWIĄZANIE PROBLEMU!

PS: matiit: tak sie nie da ;]

// Poprawiłem post - kolor czerwony tylko dla adminów.

Kaka’

Na tej stronie znajdziesz przepis jak wykonać repozytoria dla komputera bez dostępu do neta, czyli jak masz wolne łącze i nie chcesz tracić czasu na instalację możesz instalować cokolwiek prosto z dysku lub pendrive’a.

Pod tamtym linkiem masz dokładną instrukcję jak to zrobić na pendrivie, ja robiłem tak samo ja twardzielu i działa. W takim przypadku nie musiałbyś korzystać z neta aby instalować cokolwiek :slight_smile: Oczywiście same pakiety możesz nagrać na DVD :slight_smile:

Pozdrawiam!